• Велика засуха охопила китайську провінцію Юньнань

  • Понеділок, 19 березня 2012 року

Юньнань — це провінція на південному заході Китаю, відома своїми красивими горами і чистими річками. Сьогодні ж у результаті «великої засухи», як називають її китайці, все більше струмків і водойм безслідно зникають.

Третій рік поспіль через посуху понад 3 мільйони осіб і 1,6 мільйона голів худоби різною мірою страждають від нестачі води. Через те що з минулої зими до сьогоднішнього дня в деяких містах і селах випала незначна кількість опадів (а то і зовсім вони були відсутні), довелося зупинити роботу виробничих і гірничодобувних підприємств. Прямі економічні втрати, пов'язані з посухою, сьогодні оцінюють приблизно на 1,6 мільярда доларів.

Заступник голови провінції Юньнань Кун Чуйчжу на зустрічі 27 лютого сказав, що 273 річки і 413 озер висохли, а об'єм води, що лишилася в озерах провінції, становить близько 4,2 мільярда кубометрів. Про це повідомляє держвидання Сіньхуа.

У своїй публікації від 20 лютого агентство Сіньхуа написало, що місцеве сільське господарство зазнало великої шкоди через посуху, яка поширилася на площі 0,65 мільйона гектарів, з яких 62,5 тис. гектарів сьогодні вже непридатні для вирощування зернових культур.

Юньнань — це друга провінція за площею вирощування цукрової тростини в Китаї. Зазвичай тростиною тут засаджували площу близько 4,4 мільйона га. У результаті посухи постраждали майже 90% плантацій. Сьогодні близько 400 тис. гектарів, які раніше давали близько 1,5 мільйона тонн цукру, стали непридатними.

Зараз провінція Юньнань, колись знаменита своїми красивими горами і чистими водоймами, втрачає все більше озер і струмків. Ще більш сумна картина від того, що незначна частина води на дні річок і озер забруднена до небезпечного ступеня.

Один селянин із округу Лопін сказав, що річка, яка протікає повз його села, колись була дуже повноводною. Вода в ній була настільки чиста, що люди могли безбоязно пити прямо з річки. А тепер же час річка дуже висохла, а вода в ній украй брудна. Місцеві жителі більше не наважуються поїти нею свою домашню худобу, не кажучи вже про те, щоб пити самим.

Сільський житель з округу Шилін каже, що дощу в його селі не бачили з минулого липня, і він змушений купувати воду на газовій станції, яка розташована в невеликому містечку, за 8 кілометрів від його будинку. Якщо раніше він платив за тонну води $1,1, то тепер, за його словами, разом із транспортними витратами фактична ціна за тонну становить близько $4,8.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...