ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Опальний китайський чиновник Бо Сілай заборгував мільярди

Велика Епоха
Колишній бос компартії міста Чунцін Бо Сілай, якого звільнили минулого тижня в розпал внутрішньопартійної боротьби, довів підконтрольне йому місто до банкрутства, набравши боргів на суму 500 млрд юанів ($79 млрд).

Опальний чиновник. Фото: Lintao Zhang/Getty Images
Опальний чиновник. Фото: Lintao Zhang/Getty Images
Такі дані повідомив у своїй статті на пекінському сайті «Болянь» Чжоу Фан, репортер державного агентства «Сіньхуа» після проведення розслідування. Він зазнав тиску з боку влади за серію статей у своєму блозі на так звані «політично чутливі» теми.

Чжоу виявив, що пропагандистські кампанії Бо Сілая — «оспівування червоних і удар по чорних», величезні будівельні проекти і обіцянки боротися з безробіттям завдяки створенню 300 тис. робочих місць — здійснювалися в кредит.

Кампанія «оспівування червоних і удар по чорних» пропагувала спів пісень часів Мао Цзедуна і боротьбу зі злочинністю. Ця кампанія прославила Бо на всю країну, однак, на думку експертів, вона була прикриттям для шантажу бізнесменів, переслідування дисидентів і розправи з неугодними чиновниками.

Бо брав великі кредити в місцевих державних підприємств і кредитних організацій. У результаті Бо заборгував близько 500 млрд юанів, що є половиною всіх кредитів, виданих у Китаї в 2011 році, мовиться в статті.

Чжоу Фан пише, що річний дохід Чунціна становить близько 100 млрд юанів, яких ледве вистачає на покриття адміністративних витрат місцевої влади. Тому він робить висновок, що місто Чунцін можна назвати банкрутом.

У статті також говориться, що Бо Сілай зі своїм колишнім помічником Ван Ліцзюнєм, використовуючи «фашистські методи» управління, привели в повний хаос місцеву систему правосуддя і міліцію.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

----------------------------------

Чжоу говорить, що під їхнім керівництвом було заарештовано і страчено безліч невинних людей. Він порівнює таку ситуацію з часами «Культурної революції».

Він також сказав, що багато поліцейських і службовців судової системи не витримали і подали у відставку, за що їх потім переслідували, а деякі навіть пропали безвісти.

Ван Ліцзюнь на початку лютого відвідав американське консульство у спробі отримати політичний притулок. Припускається, що він залишив там компромат про корупцію у верхах компартії Китаю і компромат на Бо, в якому фігурують дані про його плани захопити владу в країні.

Відомо, що Бо Сілай перебуває під домашнім арештом, а про Ван Ліцзюня інформація відсутня. Раніше китайська влада повідомляла, що стосовно останнього ведеться розслідування.

Після звільнення Бо Сілая прем'єр Вень Цзябао розкритикував владу Чунціна: «Члени міськкому та уряду Чунціна обов'язково повинні подумати про скоєне і сумлінно витягти уроки з інциденту з Ван Ліцзюнєм».

Пропонуємо також подивитися відео телеканалу NTD про Бо Сілая: