• У Китаї готують переворот — блогери

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Середа, 21 березня 2012 року

У китайському інтернеті поширилися повідомлення про те, що столичні вулиці переповнені військовими. Припускається, що у вищому керівництві комуністичної партії стався чи станеться політичний переворот.Ключовими фігурами конфлікту є лідер партії Ху Цзіньтао, прем'єр Вень Цзябао, Чжоу Юнкан, що відає силовими структурами країни, і змовник Бо Сілай, якого нещодавно звільнили з посади голови компартії міста Чунцін після резонансного скандалу.

Вночі 19 березня на китайських сайтах мікроблогів з'явилося безліч повідомлень про те, що пекінська вулиця Чанань оточена міліцією, і по ній рухаються військові машини. Вранці протягом кількох годин на китайському пошуковому сайті «Байду» були заблоковані для пошуку слова «Чанань», «Чжоу Юнкан», «Ху і Вень».

Лі Делінь, член редакторської ради журналу Securities Market Weekly (Тижневик ринку цінних паперів), у своєму мікроблозі підтвердив незвичайне скупчення військових на вулиці Чанань і міліціонерів у цивільному, які оточили вулицю. Він також написав, що на деяких перехрестях встановили залізні паркани.

Удень 20 березня один користувач написав, що вулиця Чанань все ще заблокована, і там перебувають міліцейські машини з інших міст і провінцій.

Повідомлення також вказували, що сили безпеки, направлені Чжоу Юнканом, взяли під контроль центральне телебачення і агентство «Сіньхуа», проте незабаром військові, які все ще підпорядковуються лідеру партії Ху, повернули контроль над цими об'єктами.

До того ж, уночі 19 березня і вранці 20 березня новинна колонка на сайті «Сіньхуа» складалася з іноземних повідомлень без єдиної локальної новини. Таке рідко трапляється.

Загострення у вищих ешелонах партії почалося після того, як колишній помічник Бо Сілая Ван Ліцзюнь відвідав американське консульство і, як передбачається, передав компромат про внутрішньопартійну боротьбу і плани Бо і Чжоу Юнкана, які мали намір захопити владу в країні, змістивши передбачуваного майбутнього лідера партії — нинішнього віце-голови Сі Цзіньпіна.

Внутрішньопартійна боротьба відбувається між кланом Ху Цзіньтао і Вень Цзябао і кланом колишнього лідера партії Цзян Цземіня. Бо Сілай і Чжоу Юнкан належать до клана Цзяна, який є ініціатором широкомасштабного переслідування духовної практики Фалуньгун у 1999 році.

Атмосфера стала ще більше загострюватися після того, як 15 березня Бо Сілая офіційно звільнили. Бо прославився завдяки своїй кампанії, що спрямована на боротьбу з мафією і відродження пісень часів Мао Цзедуна.

Доля Бо Сілая була вирішена двома днями раніше на зборах постійного політбюро партії — групи з 9 осіб, яка управляє країною. Вісім членів проголосували за відставку Бо, а один утримався. Цзян Цземінь і Чжоу Юнкан входять у цю групу.

Потім з'явилися повідомлення, що Бо Сілай перебуває під домашнім арештом у зв'язку зі звинуваченнями в корупції, а щодо його дружини і багатьох інших бізнесменів, які співпрацювали з ним, ведеться розслідування. Зазвичай у Китаї так звані «розслідування», пов'язані з корупцією, служать прикриттям для політичної боротьби.

18 березня джерела з Пекіна повідомили, що справа Бо Сілая викликала відкрите протистояння між Чжоу Юнканом і прем'єром Вен Цзябао. Джерела зазначали, що в Чжуннаньхаї (китайський «Кремль») панує повний хаос, і важко передбачити, хто переможе в цьому переділі влади.

Джерела також говорили, що Ху Цзіньтао поки вдається зберігати повний контроль над армією. Проте Чжоу Юнкан контролює воєнізовану міліцію.

Є інформація і про те, що в Чжуннаньхаї вже готуються до найгіршого — до втечі за кордон, і думають над тим, куди звернутися за політичним притулком.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...