• Екс-диктатор Китаю Цзян Цземінь у вегетативному стані — джерело

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Вівторок, 27 березня 2012 року

Життя Цзян Цземіня, колишнього лідера комуністичної партії Китаю, наразі підтримується за допомогою медичних приладів та інфузійної терапії, повідомило джерело в Китаї, що орієнтується в обставинах, які склалися.Стан здоров’я Цзяна вже багато місяців є невизначеним. У жовтні минулого року він востаннє з’явився на публіці після того, як гонконгські ЗМІ й один китайський телеканал повідомили про смерть Цзян Цземіня.

Повідомлення про стан Цзяна з’явилося в той час, коли пролилося світло на посилену внутрішньопартійну боротьбу в Китаї.

Негласна фракція колишнього лідера Цзян Цземіня, до якої входить впливовий Чжоу Юнкан і звільнений змовник Бо Сілай, бореться за владу з іншою негласною фракцією чинного лідера КНР Ху Цзіньтао і прем’єра Вень Цзябао.

Джерело, що побажало залишитися невідомим, повідомило, що стан Цзяна свідчить про те, що він не брав участі у нинішній внутрішньопартійній боротьбі, що охопила компартію.

85-річний Цзян Цземінь був лідером партії з 1989 по 2002 рр., а з 1989 по 2005 роки очолював Центральну військову раду.

Цзян прийшов до влади, підтримавши криваве придушення студентів на площі Тяньаньмень у червні 1989 року. Він змінив реформатора Чжао Цзияна, політична кар’єра якого закінчилася після підтримки студентського повстання.

Цзян Цземінь відомий тим, що розв’язав широкомасштабну кампанію переслідування послідовників духовної практики Фалуньгун у липні 1999 року, незважаючи на заперечення вищих чиновників партії і його родичів.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Детальніше про переслідування Фалуньгун, його історію та причини можна прочитати у статті Китай: 12 років терору

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Хоча на зміну Цзяну прийшов Ху Цзіньтао в 2004 році і він відійшов від справ, Цзян зберігав величезний вплив усередині партії.

Чжоу Юнкан, що контролює силові структури в країні, зайняв місце Цзяна в нинішній боротьбі за владу всередині партії. Оскільки Чжоу Юнкан активно просував політику придушення Фалуньгун, Цзян сприяв кар’єрі Чжоу.

Чжоу Юнкан є членом постійного політбюро партії — органу з 9 чоловік, які de facto керують республікою, — і главою політико-правової комісії, яка управляє міністерством внутрішніх справ, судами і прокуратурою.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...