• Китайські лідери хочуть усунути гестапівський держорган

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Понеділок, 9 квітня 2012 року

Останнім часом лідери китайської компартії хочуть позбавити влади політико-юридичну комісію — організацію, подібну фашистському гестапо, яка стала другим центром впливу в країні.

Китайский премьер Вэнь Цзябао.Фото: Lintao Zhang/Getty ImagesПолітико-юридичною комісією (ПЮК) керує опальний Чжоу Юнкан, який представляє впливову фракцію колишнього диктатора Цзян Цземіня, що ворогує з фракцією чинного лідера партії Ху Цзіньтао і прем'єра Вень Цзябао.

Ця думка поширюється на тлі боротьби за владу, на яку пролив світло колишній начальник міліції міста Чунцін Ван Ліцзюнь, коли він 6 лютого відвідав американське консульство, сподіваючись отримати політичний притулок.

За останнє десятиліття влада ПЮК тільки розширювалася, оскільки Цзян Цземіню і його поплічникам, які контролюють цю структуру, необхідно було просувати свою кампанію придушення послідовників духовної практики Фалуньгун. Він одноосібно розв'язав репресії в липні 1999 року, коли угледів у великій популярності Фалуньгун загрозу для своєї влади. Вплив цієї комісії також не дозволяв Ху і Веню повною мірою доносити свою думку до широкого загалу.

ПЮК має право мобілізувати ресурси верховного суду і прокуратури, міністерств внутрішніх справ, юстиції і закордонних справ, служби безпеки, воєнізованої міліції та інших відомств на різних рівнях. Аналітики кажуть, що ПЮК контролює близько 1,5 млн воєнізованих міліціонерів, що зробило її другим центром впливу в партії, а також конкурентом армії.

26 березня прем'єр Вень Цзябао, виступаючи на щорічній конференції боротьби з корупцією, сказав, що корупція представляє найбільшу небезпеку для компартії.

«Якщо цю проблему не вирішити, то характер політичної влади може змінитися, і партія втратить контроль над країною», — сказав Вень, якого цитує державна пропагандистська «Народна газета».

Джерело з Пекіна, яке знайоме з історією заяв Веня, розповіло Великій Епосі, що прем'єр хотів повалити Чжоу Юнкана, оскільки завжди думав, що вплив ПЮК паралізував правову систему країни, і що це джерело корупції.

Стаття у гонконгському журналі Trend уточнює заяви китайського прем'єра про корупцію в ПЮК. За даними Trend, в 2010 році було зафіксовано 37240 випадків, в яких брали участь працівники міністерства внутрішніх справ, а в 2011 році їх було 32 933.

У середині березня прем'єр Вень також заявив, що разом із розвитком економіки, збільшуються такі проблеми, як нерівномірний розподіл національного багатства, втрата довіри і корупція.

«Я повністю впевнений, що для вирішення цих питань, нам потрібно провести не тільки економічні реформи, але і політичні, особливо реформи, пов'язані з системою влади, партією і державою», — сказав Вень.

Колишній професор Пекінського університету Юань Хунбінь каже, що висловлювання прем'єра було сприйнято громадськістю як ознака того, що керівництво партії планує скоротити повноваження політико-юридичної комісії.

Критику Веня щодо ПЮК підтримують ветерани компартії, багато з яких за лаштунками влади мають величезний вплив. Колишній голова ПЮК Цяо Ши (1985—1992) недавно порадив Ху Цзіньтао і Вень Цзябао позбавити влади цю комісію, згідно з інформацією джерела в Пекіні. Цяо входив до складу постійного комітету політбюро партії (орган з 9 чоловік, який керує країною) з 1987 по 1997 роки.

Цяо сказав, що відтоді, як Чжоу Юнкан став головою цієї комісії в 2007 році, її дії ще більше стали виходити з-під контролю партії. Цяо критикував ПЮК за постійне придушення незадоволених громадян, у яких насильно відбирали і руйнували житло, а також за відмову відновлювати ліцензії адвокатам, що захищають клієнтів, які судяться з чиновниками.

Джерело також відзначило, що вище керівництво Китаю (Ху і Вень) не хоче виділяти місце голові ПЮК у постійному комітеті політбюро партії на 18-му з'їзді компартії цієї осені. Зараз позбавити Чжоу Юнкана влади вони не можуть, оскільки він є членом цього потужного органу, що керує країною.Написання статті сприяли Джейн Лінь і Шаньшань У.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...