• Боротьба за владу в Пекіні передвіщає падіння компартії Китаю

  • На горизонті — новий Китай
  • Неділя, 8 квітня 2012 року

Після того, як начальник міліції великого китайського міста Чунцін 6 лютого сховався в американському консульстві, а екс-голова компартії Чунціна Бо Сілай оточив будівлю дипломатичної місії 70 міліцейськими машинами, у верхівці компартії Китаю почалась жорстка боротьба за владу. Її наслідки можуть призвести до падіння режиму.

китайский пейзаж 

У Китаї наступає світанок. Фото: Photos.com

З того часу світ пильно стежить за тим, що відбувається за лаштунками керівництва компартії Китаю. В цьому процесі також була розкрита інформація, як один із найбільш впливових органів компартії — політико-правова комісія (ППК) — грубо порушував закони за останні більш ніж десять років.

«Не існує способу, який дозволив би Ху Цзіньтао і Вень Цзябао уникнути краху компартії, скільки б зусиль вони не докладали»

Тим часом, внутрішньопартійна боротьба за червоними стінами Чжуннаньхаю — китайського «Кремля» — зосередилася на найтемнішій сторінці сучасної історії Китаю — придушенні духовної практики Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа). Її придушення вважається головною причиною закулісної боротьби у верхівці партії.

Поза законом

Після того, як колишній голова компартії Цзян Цземінь розв’язав репресії Фалунь Дафа 20 липня 1999 року, йому було важко втілювати їх у життя. Гоніння на Фалуньгун ніхто не підтримував, і вони виглядало абсурдно. Тим не менше, Цзян тільки посилював переслідування і все більше зміцнював владу політико-правової комісії ППК.

Детальніше про переслідування Фалуньгун можна прочитати у статті «Переслідування Фалуньгун у Китаї: 12 років терору»

До приходу Цзяна до влади ППК завідувала переважно Національною безпекою, громадським порядком, безпекою лідерів партії, трудовим перевихованням, судовими установами та прокуратурою.

За правління Цзяна повноваження політико-правової комісії (ППК) безперервно збільшувалися. Голова ППК отримав місце в постійному комітеті політбюро партії — органі з 9 осіб, який здійснює керівництво країною, — і повноваження використовувати ресурси верховного суду і прокуратури, міністерства внутрішніх справ, служби державної безпеки, міністерства юстиції, воєнізованої міліції та інших відомств на різних рівнях.

В той же час, ППК збільшила повноваження воєнізованої міліції до такого ступеня, що вона стала конкурувати з армією. Як пояснив політичний коментатор Великої Епохи Ван Хуа, ППК перетворилась на другій центр впливу компартії.

Колишній голова ППК Цяо Ши скористався воєнізованою міліцією тільки один раз за 10 років, і в той час вона була підпорядкована МВС.

Після того ж, як соратник Цзян Цземіня Чжоу Юнкан став головою ППК у 2007 році, він використовував воєнізовану міліцію 15 разів на рік, а масштаби її дій почали зростати — починаючи з насильницького знесення цивільного житла до забезпечення безпеки на державних зустрічах. Одночасно зі збільшенням своїх повноважень, ППК, як виявилося, почала повністю ігнорувати закон.

Цзян Цземінь боявся, що одного разу він понесе покарання за переслідування прихильників Фалунь Дафа, і тому він довіряв тільки тим, хто розділяв його провину. Він знав, що чиновники, які підтримують це переслідування, ніколи не притягнуть його до відповідальності.

Ігноруючи закони та правила, Цзян просував своїх довірених осіб на високі посади в партії, що дозволило їм контролювати правову систему, тим самим підтримуючи придушення Фалуньгун.

Що стосується самих послідовників Фалуньгун — групи, яка в 1999 році налічувала понад 100 млн чоловік у Китаї, — Цзян наказав «зганьбити їхню репутацію, розорити фінансово і знищити фізично». Масштаби переслідування, кількість використовуваних ресурсів, суворість та жорстокість використаних методів були безпрецедентними.

Тим не менше, Цзян міг нав’язувати свою безрозсудну кампанію тільки завдяки тому, що тримав народ в омані. Використовуючи можливості компартії контролювати всю інформацію і наповнювати суспільство пропагандою, Цзян поширював наклепи на Фалунь Дафа. Зокрема, він сфальсифікував дві історії, які використовувалися як головний інструмент для нападок на цю духовну практику: «1400 смертельних випадків» і фальшиве самоспалення на площі Тяньаньмень у Пекіні.

--------------------------------------------------------------------------------

Китайский режим

Ексклюзивна спецтема Великої Епохи «Криза в Китаї» освітлює, як розвивається гостра боротьба за владу у верхівці комуністичного режиму Китаю. Події за ширмою китайської компартії виглядають безпрецедентними навіть в очах бувалих спостерігачів. Знайте в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в Китаї. Все почалося 6 лютого, слідкуйте за перебігом подій: Хронологія подій.

--------------------------------------------------------------------------------

Пропаганда

Пропагандистська машина компартії Китаю (КПК) стверджувала, що практика Фалунь Дафа призвела до смерті 1400 осіб через самогубства, вбивства, пияцтво, вживання наркотиків, відмову від медичного лікування, психічні захворювання і т.д. Цю брехню розповсюдили, як тільки почалося переслідування, і це стало першою спробою налаштувати китайський народ проти цієї мирної, традиційної духовної практики.

Режим використовував загрози і хабарі для фабрикації випадків смерті і заявляв, що смерть багатьох людей, які не займалися з Фалуньгун, пов'язана з цією практикою. Він також взяв за приклад негативного впливу практики пацієнтів психіатричних лікарень, які не практикують Фалунь Дафа, і обіцяв компенсувати медичні витрати для пацієнтів, щоб заохочувати їх звинувачувати Фалунь Дафа у своїх недугах. Після того як почалося переслідування, навіть деяких послідовників Фалунь Дафа, яких замучили до смерті, зарахували до так званих «1400 смертельних випадків».

Незважаючи на зусилля Цзян Цземіня, переслідування не користувалися популярністю серед китайців, що ускладнювало їх здійснення. Міністерство внутрішніх справ, за наказом тодішнього глави політико-правової комісії Ло Ганя, з такою ретельністю фабрикувало історії, що люди вірили в їхню правдивість.

23 січня 2001 року п'ятеро людей підпалили себе на площі Тяньаньмень. Серед них була Лю Чуньлін та її 12-річна донька Лю Сиін. Протягом однієї години після цієї події центральне телебачення почало транслювати сюжет «самоспалення». На відео було показано, як Лю Чуньлін помирає у полум’ї. Цей ролик крутили на Центральному телебаченні (CCTV) без перестанку, він супроводжувався додатковими докладними повідомленнями про «самоспалення» та інтерв'ю з повністю перебинтованою дівчиною Лю Сиін на лікарняному ліжку.

Першу пляму на репутації Фалунь Дафа в очах китайців поставили так звані «1400 смертельних випадків». Згадане відео було показано в такому світлі, ніби прихильники Фалунь Дафа здійснюють самогубство і ведуть до смерті своїх дітей. Цим Цзян Цземінь хотів заплямувати позитивне ставлення в Китаї до послідовників Фалуньгун, яке склалося до початку переслідувань у 1999 року, і викликати ненависть китайців до них.

Суспільство систематично примушували дивитися відео про «самоспалення» і пов'язані з ним сюжети. Детальний аналіз цього відео оголив сотні невідповідностей цієї історії, сфабрикованої Цзян Цземінєм і Ло Ганєм.

Цзян Цземінь знав, що чиновники, які підтримують це переслідування, ніколи не притягнуть його самого до відповідальності.

Коли ці недоліки, допущені у відео, зібрали разом, фахівці переконалися, що інцидент сфальсифікували. Як приклад можна взяти зображення на відео людини, названої «Ван Цзіньдуном». Його показали в одязі, охопленому полум’ям, проте його волосся не обгоріло, хоча волосся людини дуже легко займається. Між його ніг лежала пляшка «Спрайт», в якій, за словами диктора, був бензин, проте вогонь, який охопив «Ван Цзіньдуна», не розплавив пляшку і не пошкодив етикетку, а її вміст навіть не зайнявся полум’ям. Аналіз голосу в сюжетах про «самоспалення» показав, що три різні людини грали роль Ван Цзіньдуна в інтерв'ю.

Жорстоке переслідування

Щоб змусити практикуючих Фалунь Дафа відмовитися від своєї віри у принципи істина, доброта і терпіння, на яких ґрунтується вчення, міліціонери застосовували понад 40 видів тортур.

Жодної такої тортури тіло людини не в змозі витримати. Багато хто називає трудові табори та центри затримання «пеклом» або «лігвом диявола». Послідовників Фалунь Дафа часто протягом кількох діб позбавляють сну, жорстоко б'ють електрошоком, ґвалтують і примусово годують у разі оголошення голодування на знак протесту — це форми тортур, через які найчастіше гинуть послідовники Фалунь Дафа. Багатьом вводили медичні препарати, які порушують центральну нервову систему.

Вилучення органів у живих людей

У 2006 році Всесвітня організація з розслідування переслідувань Фалуньгун (ВОРПФ) попросила Девіда Мейтаса, канадського адвоката з прав людини і борця з нацистами, і Девіда Кілгура, колишнього держсекретаря Канади (по Азіатсько-Тихоокеанському регіону) і королівського прокурора, провести незалежне розслідування — чи дійсно китайський режим насильно вилучає органи у живих прихильників Фалуньгун.

У ході розслідування Кілгур і Мейтас виявили, що за 6-річний період з 2000 по 2005 роки в Китаї було скоєно 41 500 операцій із пересадки органів, походження яких китайська влада пояснити не змогла.

                        --------------------------------------------------------------------------------

Walk-The-Plank-Final-web.jpg

Суперництво за владу між фракціями всередині компартії Китаю точилося досить довгий час, але завжди приховувалося від громадськості. Проте нещодавно боротьба в самому серці режиму постала перед очима всього світу. Дізнайтеся, як всепочиналося: Хронологія подій

 

                         --------------------------------------------------------------------------------

Таким чином, дослідники зробили висновки: «Ми впевнені, що великомасштабна насильницька практика видаляння органів у послідовників Фалунь Дафа мала місце і триває досі... Багатьох людей, що належать до мирної організації, яку оголосив поза законом 8 років тому лідер партії Цзян Цземінь, позбавили життя шляхом видаляння їхніх органів».

Придушення поширилися і за кордоном

Виступаючи перед американськими парламентарями в 2005 році, колишній дипломат Чень Юнлінь, що працював у китайському генеральному консульстві в Сіднеї, розповів про діяльність, яку компартія Китаю організувала для придушення Фалуньгун за кордоном.

«Боротьба проти Фалунь Дафа є однією з головних задач китайських дипломатичних місій за кордоном. Питання Фалунь Дафа є пріоритетним у щоденній роботі консульств», — сказав Чень.

У той же час, ця кампанія проти Фалуньгун загрожує верховенству права в суверенних державах.

Хаос, терор і ганьба

Придушення Фалунь Дафа руйнує Китай зсередини, а також дискредитує країну в очах інших держав.

Зусилля для підтримки переслідування Фалуньгун перекрутили китайську правову систему. Окремі клани в компартії почали керувати країною з допомогою терору і корупції, щоб захистити свої інтереси.

Це переслідування розширило владу чиновників, що призвело до розкрадання національного багатства і посилило розмах корупції. Всюди зросло невдоволення і ненависть до багатіїв та можновладців.

За оцінками політолога Маррі Скот Тернера, в 2008 році в Китаї відбулося 120 тис. масових протестів. У 2009 році ця цифра досягла 230 тис., — повідомляв Се Йелан, професор Пекінського університету, посилаючись на статистику політико-правової комісії Китаю. Число протестів стрімко зростає щороку.

Тим часом, чиновники вивозять свої матеріальні цінності та сім'ї за кордон, готуючись до втечі до того, як корабель компартії остаточно потоне.

Крім того, переслідування Фалуньгун стало нестерпним тягарем для бюджету країни. На початку переслідування Цзян Цземінь із метою придушити цю практику мобілізував кошти, що дорівнюють четвертій частині внутрішнього валового продукту країни. Китайська влада повідомляла, що для «підтримки стабільності» у тому році вона виділила з бюджету 701,8 млрд юанів ($111,3 млрд), що перевищує суму, яка виділена на зміцнення армії — 670,2 мрлд ($106,3 млрд).

Дії політико-правової комісії зіграли злий жарт із розмовами Ху Цзіньтао і Вень Цзябао про «гармонійне суспільство», і її вплив (ППК) не дає Ху і Веню висловлюватися так, щоб їх почули за межами Чжуннаньхаю (китайського «Кремля»).

Трансформація політико-правової комісії, яку здійснив Цзян Цземінь, підстьобнула великі амбіції Бо Сілая до захоплення влади в країні. ППК є Дамоклевим мечем, який нависає над усіма чиновниками компартії. Будь-коли він може вразити кожного з них, включаючи Ху і Веня.

У міжнародному співтоваристві це переслідування значно підірвало імідж китайської держави. Пекінські керівники за кордоном зазнають різкої критики, а їхні візити постійно супроводжуються протестами. На тих можновладців, які залучені у придушення, подають позови за геноцид і злочини проти людяності. Приміром, на Бо Сілая подані позови в 13 країнах.

Рідкісна історична можливість

Це переслідування виявилося катастрофою для Китаю, воно не увінчалося успіхом, і скоро закінчиться. Обіцянка Цзян Цземіня, яку він дав у липні 1999 року, «знищити Фалуньгун за 3 місяці» виявилася пустим вихвалянням.

Десятки мільйонів послідовників Фалунь Дафа всередині Китаю і далі слідують принципам істина, доброта і терпіння. Незважаючи на жорстоке придушення, вони досі мирно пояснюють, що таке Фалунь Дафа, і розповідати про несправедливе переслідування.

Незважаючи на посилену цензуру в Китаї, вся країна дізналася правду про «1400 смертельних випадків», фальшиве самоспалення на площі Тяньаньмень і видаляння органів у живих послідовників Фалуньгун.

Нинішня внутрішньопартійна боротьба поставила перед Ху Цзіньтао і Вень Цзябао вибір: або вони здолають фракцію Цзяна, яку зараз очолює Чжоу Юнкан, або втратять владу, можливо, поплатившись за це життям.

У цьому виборі таїться величезна можливість. Якщо вони й інші високі чиновники використають цей шанс у позитивних цілях, розкриють факти злодіянь Цзяна, Чжоу і Ло Ганя і припинять репресії над Фалуньгун, то в такому разі зможуть відновити нормальний стан китайського суспільства.

Це позитивно позначиться на країні. Сильні духом лідери лише правильними вчинками зможуть відновити довіру китайців і встановити стабільність у суспільстві. В цьому випадку Ху і Веня очікує подяка.

Такий історичний шанс ніколи не повториться.

Якщо Ху і Вень пропустять таку можливість і далі будуть мовчати, тоді цей злочин, якого не можна пробачити — переслідування Фалунь Дафа, — обернеться проти них самих.

---------------------------------------------------------------------------------------

Bo Xilai.jpg

Головні фігуранти боротьби за владу в Китаї — хто вони?

Знайте в обличчя ключових учасників доленосних змін у сьогоднішньому Китаї:

Головні фігуранти боротьби за владу в Китаї

---------------------------------------------------------------------------------------

Новий Китай

Понад 100 млн китайських послідовників Фалунь Дафа, їхні родичі, а також сотні мільйонів китайців, які усвідомлюють зло компартії та гідність послідовників Фалунь Дафа, які витримали 12-літнє жорстоке переслідування, утворюють міцний фундамент китайського суспільства.

Така величезна частина людей також відображає прагнення суспільства мирно скинути нинішній китайський режим. Не існує способу, який дозволив би Ху Цзіньтао і Вень Цзябао запобігти краху компартії, скільки б зусиль вони не доклали.

Однак можливість врятувати себе і багатьох інших чиновників компартії від бід, які будуть супроводжувати падіння партії, у них є. Все залежить від їхнього ставлення до переслідування послідовників Фалуньгун і злочинців, відповідальних за це придушення.

Вся нація знайде новий шлях до свого майбутнього. Як тільки китайський народ відновить традиційні моральні цінності, суспільство, безумовно, буде стабільнішим. Новий Китай разом із добрими люди не буде охоплений безладами.

Справедливість буде відновлена

Коли Радянський Союз розвалився, люди всього світу були вражені.

Компартія вбила більше 80 млн китайців і ще сотні мільйонів репресувала. Вона все ще переслідує добросердечних послідовників Фалунь Дафа, які не відповідають насильством на жорстокі методи переслідувачів. Якщо враховувати невпинне зростання протестів і понад 100 млн чоловік, які вийшли з усіх організацій компартії, то стає очевидним, що розпад компартії неминучий, і що він уже на порозі.

Людям як у самому Китаї, так і за його межами потрібно підготуватися до цього.

Правосуддя має довгі руки. Основні злочинці — Цзян Цземінь, Чжоу Юнкан, Ло Гань та інші — будуть притягнені до відповідальності, а їхні злочини будуть розкриті. Після закінчення переслідування, необхідно закликати до відповідальності основних призвідників і покарати всіх злочинців. Зовнішній світ повинен стати свідком здійснення універсального принципу: за добро відплатиться добром, а за зло послідує покарання.

У верхах компартії Китаю почалася жорстка боротьба за владу. Її наслідком може стати падіння режиму.

Випадки Ван Ліцзюня і Бо Сілая можуть допомогти цим чиновникам зрозуміти, що рано чи пізно свідомі люди або їхні сьогоднішні соратники в боротьбі за владу розкриють їхні злочини.

Як тільки чиновники відчують загрозу своїй безпеці в цій внутрішньопартійній боротьбі, вони будуть діяти подібно Ван Ліцзюню і оприлюднять компромати на своїх колишніх поплічників.

Ми сподіваємося, що ті комуністичні чиновники, які можуть тверезо оцінити ситуацію, зрозуміють злочинну природу компартії Китаю і підготуються до того, що вона розпадеться в найближчому майбутньому. Вихід із компартії і припинення співпраці з нею є розумним вчинком.

Окремі особи, групи і народи по всьому світу зараз проходять випробування власної совісті та моралі. Чи підтримають вони переслідуваних китайців? Чи повірять пропаганді, яку розповсюджує китайський режим? Чи підтримають справедливість і основні права людини?

Позиція кожної людини, кожної організації і кожного уряду дуже важлива. Ми сподіваємося, що кожен вибере справедливість і доброту, прокладаючи шлях до мирного і процвітаючого майбутнього. На очах у всієї планети розгортаються величезні зміни.

Китайский режим

Читайте про останні доленосні події в Китаї в ексклюзивній спецтемі Великої Епохи «Криза в Китаї»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...