• Китайський прем'єр хоче реабілітувати Фалуньгун – джерело

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Четвер, 12 квітня 2012 року

Прем'єр-міністр КНР Вень Цзябао запропонував реабілітувати послідовників духовної практики Фалуньгун, яких китайський режим репресує з 1999 року, повідомляє джерело з Пекіна.

Наміри Веня постійно блокує Чжоу Юнкан і члени фракції колишнього лідера партії Цзян Цземіня (1989–2002), який одноосібно розв'язав масштабну кампанію проти Фалуньгун. Чжоу, який є родичем Цзяна, активно придушував цю практику, коли був міністром внутрішніх справ (2003–2007) і головою Політико-юридичної комісії (з 2007 року і дотепер), яка стала другим центром влади в країні.

Повідомляється, що нинішній лідер партії Ху Цзіньтао не коментував пропозиції Веня.

Інформація про наміри Вень Цзябао стала відомою, оскільки зараз фракція Цзян Цземіня, вочевидь, терпить крах у боротьбі за владу, яка розпочалася кілька місяців тому.

Спочатку колишній начальник міліції міста Чунцін Ван Ліцзюнь відвідав американське консульство в Ченду в надії отримати політичний притулок, але отримав відмову. Як передбачається, він залишив там компромат на свого начальника Бо Сілая і про корупцію у верхах компартії. Далі події почали стрімко розвиватися.

Одразу після цієї події було звільнено Бо Сілая, колишнього голову компартії Чунціна, який зараз заарештований. Обидва чиновники належать до фракції Цзян Цземіня.

Справи Бо Сілая і Ван Ліцзюня привернули увагу до насильницького вилучення органів у послідовників Фалуньгун, яке організував Цзян.

Передбачається, що Ван активно брав участь у цих злодіяннях, оскільки у 2006 році він сам публічно заявляв про те, що брав участь в «тисячах» операцій з пересадки органів, коли був начальником міліції в місті Цзіньчжоу провінції Ляонін.

Інформація про насильницьке вилучення органів вперше з'явилася у 2006 році в провінції Ляонін, яка вважається «епіцентром» видаляння органів у Китаї. Бо Сілай керував цією провінцією з 2000 по 2004 рік. Його політична кар'єра просувалася завдяки підтримці політики придушення Фалуньгун.

Стосовно справи Ван Ліцзюня, згідно з даними джерела з Пекіна, прем'єр Вень засудив насильницьке вилучення органів та участь у ньому Бо Сілая під час наради постійного комітету політбюро партії – органу з 9 осіб, який керує країною.

«Без застосування анестезії витягувати органи у живих людей і продавати їх за гроші – хіба на таке здатна людина? – сказав Вень на цій зустрічі, згідно з інформацією джерела. – Подібні речі відбувалися багато років. Ми ось-ось підемо на пенсію, а ці злочини все ще відбуваються».

«Оскільки про справу Ван Ліцзюня дізналися у всьому світі, використовуйте це, щоб покарати Бо Сілая. Вирішення питання Фалуньгун має стати природним вибором», – сказав прем'єр.

Пропозиція Веня підтверджує недавнє послаблення цензури в китайському інтернеті.

Зазвичай запити, пов'язані з практикою Фалуньгун і її придушенням, не можна було знайти в пошукових системах. Однак за останній місяць час від часу ця інформація була доступна. Це сприймають як спробу певних осіб всередині компартії підтримати ідею про реабілітацію Фалуньгун.

Наприклад, можна було знайти інформацію про книгу «Криваві жнива», авторами якої є колишній держсекретар Канади (Азіатсько-тихоокеанський регіон) Девід Кілгур і адвокат з прав людини Девід Мейтас. Вони здійснили незалежне розслідування і встановили, що у живих послідовників Фалуньгун насильно видаляють органи, а їхні тіла кремують.

Експерт Ши Цзаншань, що мешкає у Вашингтоні, сказав Великій Епосі, що Ху Цзіньтао і Вень Цзябао бракує політичної і моральної волі, щоб скинути фракцію Цзян Цземіня, якщо вони тільки будуть використовувати корупцію і внутрішньопартійну боротьбу як інструменти.

Ши каже, що їм слід і далі розкривати злочини, вчинені Цзяном, його соратниками і поплічниками. У такий спосіб Ху і Вень здобудуть повагу серед китайців, і зможуть здолати фракцію Цзяна.

Написанню статті сприяв Чен Цзінь.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...