• Бо Сілая можуть посадити довічно

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Середа, 11 квітня 2012 року

Амбітний політик Бо Сілай, що претендував на високу партійну посаду, може отримати довічне ув'язнення, повідомляє опозиційний китайський сайт «Босюн», посилаючись на джерела в Пекіні.

Також повідомляється, що Бо звинувачують не тільки в корупції, а результати розслідування його справи оприлюднять у липні.

Бо Сілая зняли з посади в середині березня і заарештували, і з того часу про нього нічого не чути. Екс-голова компартії міста Чунціна Бо Сілай зі своїм покровителем Чжоу Юнканом керували силовими структурами, і, за деякими даними, вони планували захопити владу в країні. Бо особисто мав величезний таємний склад зброї в Чунціні, а також контролював деякі закордонні та китайські ЗМІ.

Обидва чиновники входять до складу впливової фракції колишнього диктатора Цзян Цземіня, яка ворогує з негласної фракцією чинного лідера партії Ху Цзіньтао і прем'єра Вень Цзябао.

Джерело також вказало, що інцидент із соратником Бо Сілая Ван Ліцзюнєм, колишнім керівником міліції Чунцина, який просив політичний притулок у США і передав американським дипломатам секретні документи, став найбільшою зрадою після інциденту з Лінь Бяо в 1971 році.

Лінь Бяо був одним із головних військових лідерів компартії, а також був правою рукою диктатора Мао Цзедуна. Він загинув у загадковій авіакатастрофі, оскільки мав намір втекти з Китаю після невдалого політичного перевороту. Після смерті Ліня, його назвали зрадником і контрреволюціонером.

Також арештовано дружину Бо Сілая Гу Кайлан і близько 50 чиновників і бізнесменів, які мали тісні стосунки з ним.

Серед заарештованих бізнесменів є і мільярдер Сюй Мін, якого пов'язують із Бо Сілаєм. За даними фінансового журналу Economy and Nation Weekly, його заарештували 15 березня майже одразу після Бо Сілая. Конгломерат Сюя Dalian Shide Group розташований у великому місті Далянь, де раніше Бо був мером і головою компартії.

Журнал повідомив, що влада розслідує економічні злочини Сюя. Проте аналітики впевнені, що арешт такого впливового бізнесмена пов'язаний із крахом кар'єри Бо Сілая.

«Це безперечно має зв'язок зі справою Бо Сілая. Він [Бо] завжди діяв ізольовано від центрального керівництва. Він скрізь намагається створити свій власний імідж, щоб потрапити в постійний комітет політбюро [компартії Китаю]. Його імідж — підтримка цих олігархів», — повідомляє телеканал NTD з посиланням на слова професора Лі з міста Далянь.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...