• Китайський лідер зміцнює свої позиції напередодні зміни влади

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    П'ятниця, 29 червня 2012 року

Розбіжності навколо вибору нового партійного керівника Пекіна відображають внутрішньопартійну боротьбу за владу, яку ведуть негласні впливові клани в компартії.

Нового партійного секретаря столиці Китаю мали обрати на 11-му пекінському партійному з’їзді в травні, проте збори відклали на кінець червня. Пропартійне інформаційне агентство «Сіньхуа» повідомило, що з’їзд проходитиме з 29 червня по 3 липня.

Ця затримка, швидше за все, викликана внутрішньою конкуренцією між негласними фракціями колишнього лідера партії Цзян Цземіня та чинного лідера Ху Цзіньтао і прем’єра Вень Цзябао.

Ця посада найпривабливіша, оскільки її володар автоматично отримує місце в Політбюро партії, що утворюється з 25-ти осіб, — другому органі за впливом, який керує країною і партією, після Постійного комітету, що складається з 9-ти чоловік.

Нинішній партійний секретар міста Пекіна Лю Ці є соратником Цзян Цземіня, фракція якого зазнає краху в закулісній боротьбі за владу, що розгорілася на початку лютого цього року. Зараз Лю вже виповнилося 70 років — на 2 роки більше віку, коли партійні чиновники повинні виходити на пенсію.

Серія скандалів, у ході яких були зняті зі своїх посад впливові чиновники, і внутрішні розслідування щодо прихильників Цзяна дали можливість Ху Цзіньтао на майбутньому з’їзді замінити Лю Ці, який іде з політичної арени, на свого прихильника в якості партійного секретаря Пекіна. Це дозволить нинішньому лідеру Китаю Ху Цзіньтао зміцнити свої позиції у владі напередодні 18-го з’їзду компартії Китаю, коли він піде з поста генерального секретаря.

На початку 90-х Цзян і колишній лідер Ден Сяопін створили умови для того, щоб вони могли ставити на посаду партійного секретаря Пекіна своїх надійних соратників. З середини 90-х цей пост в основному контролювався людьми Цзяна.

Можливими кандидатами на цю посаду є Го Цзіньлун, мер Пекіна, і секретар партії Внутрішньої Монголії Ху Чуньхуа — обидва є прихильниками чинного лідера компартії Ху, повідомило агентство Рейтер, посилаючись на незалежні джерела.

З 2004 по 2007 роки Го був головою компартії провінції Аньхой, з якої родом Ху. Потім Ху Цзіньтао перевів його в Пекін, помістивши поряд із Лю Ці й у 2008 році Го став мером Пекіна.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...