• Війна китайського режиму зі свободою слова

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Середа, 20 червня 2012 року

На тлі боротьби за відкритість нещодавно у протиріччя вступили вимоги китайського прем’єра «говорити правду» і директиви Центрального управління пропаганди, що закликають ще більше пригнічувати пресу.

Це сталося в один і той же день минулої п’ятниці. Прем’єр Китаю Вень Цзябао сказав, що китайським лідерам необхідно «говорити правду і прислухатися до правди».

«Китайські лідери повинні сприймати різні точки зору, а не просто ігнорувати їх як шум. Їм варто брати до уваги різні думки, зокрема ті, що є критичними за своєю природою», — цитувало слова прем’єра Національне радіо Китаю 15 червня.

Вень також зазначив, що без верховенства права, що обмежує владу олігархів, чиновники можуть використовувати свої повноваження в особистих цілях, нехтуючи законом.

Однак у той же день Центральне управління пропаганди, яким відає головний пропагандист країни Лі Чанчунь, випустило директиви для преси, що закликають популяризувати «великі досягнення» чиновників компартії за останні 10 років.

Ці заяви, що суперечать одна одній, знову підкреслили різницю між реформістським настроєм прем’єра і контролем управління пропаганди над пресою.

Зокрема, пекінське управління друку повідомило, що всім ЗМІ не можна повідомляти негативні новини без дозволу відділу пропаганди, у тому числі будь-які події за межами провінцій, повідомляє дисидентський закордонний сайт Boxun.

Також йшлося, що якщо виявлять, що репортер повідомив про щось, що відбулося за межами його провінції, то про такі випадки потрібно негайно повідомляти у відділ пропаганди, а посвідчення журналіста можуть анулювати. До того ж, про великі події дозволено повідомляти тільки після схвалення відділом пропаганди.

Деякі ЗМІ також повідомили про вимоги відділу пропаганди. Зокрема, не можна нічого повідомляти про нещодавній арешт 8-ми китайських громадян в Індії та смерть китайського правозахисника Лі Ван’яна, повідомляє China Digital Times.

Відносно резонансного випадку в провінції Шеньсі, коли влада наказала зробити аборт жінці на сьомому місяці вагітності, і скандальних повідомлень про те, що в молоці великої компанії «І-лі» виявили ртуть, ЗМІ наказано передруковувати повідомлення у центрального агентства «Сіньхуа».

Чжан Сутянь, політичний аналітик, сказав Великій Епосі, що якщо китайський режим дозволив би китайцям користуватися свободою слова, то його система пропаганди, яку застосовують для промивання мізків, припинила б своє існування, а режим компартії розвалився б за одну ніч, як це сталося з Берлінською стіною.

«Саме це причина, через яку компартія Китаю так жорстко контролює систему пропаганди», — сказав він.

Написанню статті сприяв Цзінь Цзін.

---------------------------------- 

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...