ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайська влада зняла табу на цігун

Велика Епоха
Недавні повідомлення про підтримку владою цігун, традиційної китайської «ранкової зарядки», стали несподіваною сенсацією в КНР, де протягом 13 років офіційна пропаганда очорняла і зводила наклепи на цігун.

#img_left#Китайські ЗМІ та користувачі інтернету жваво обговорюють цю тему, припускаючи, що Пекін послаблює переслідування практиків цігун, зокрема людей, які займаються духовною практикою Фалуньгун.

Лікари з кількох лікарень недавно відвідали 9-денний семінар із занять цігун. Позитивні результати були включені у звіт, складений управлінням охорони здоров’я провінції Ганьсу.

Спікер міністерства охорони здоров’я КНР також схвалив цей звіт, тим самим перервавши 13-річне табу на вправи цігун.

«Людство далі здобуває глибоке розуміння науки про життя і робить нові відкриття. Серед академіків ми підтримуємо теоретичні дослідження, інноваційні експерименти і наукові дискусії», — сказав спікер, згідно з повідомленням державного агентства «Сіньхуа» за 31 травня.

За даними статті, 47 медичних працівників дістали велику користь від семінару із цігун, який пройшов у середині травня.

Лю Вейчжун, голова управління охорони здоров’я провінції Ганьсу, порадив, щоб працівники лікарень провінції вивчили цігун і застосували його в своїй діяльності.

Ши Цзаншань, експерт із Вашингтона, сказав Великій Епосі, що така подія може статися тільки з дозволу вищого керівництва партії.

«Ті вправи цігун, які підтримує управління охорони здоров’я провінції Ганьсу, включають статичні і динамічні вправи. Вони схожі на вправи Фалуньгун. Іншими словами, влада більше не уникає згадувати цю подібність», — сказав він.

Ши також зазначив, що той факт, що ця інформація не зазнала цензури, свідчить про те, що прем’єр Вень Цзябао і його прихильники реформ здобули політичну перевагу.

Інформація про заняття цігун стала забороненою темою в Китаї, особливо в ЗМІ, після того, як колишній лідер партії Цзян Цземінь одноосібно розв’язав переслідування Фалуньгун, угледівши у великій популярності цієї практики в 90-х загрозу своїй владі.

Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа) включає в себе медитативні вправи, які поліпшують здоров’я, і вчення, засноване на принципах істина, доброта і терпіння.

Коллективная практика в Тайване в 2010 году. Фото: Song Bilong/Великая Эпоха
Коллективная практика в Тайване в 2010 году. Фото: Song Bilong/Великая Эпоха


Колективна практика на Тайвані в 2010 році. Фото: Song Bilong/Велика Епоха

За даними китайських ЗМІ, в кінці 90-х від 70 до 100 млн людей займалися Фалуньгун у країні. У 1998 році Управління у справах спорту провело велике опитування, яке показало, що 97,9% опитаних практиків Фалуньгун відчули, що їх здоров’я покращилося, завдяки чому вони знизили витрати на ліки.

«Фалуньгун несе багато користі для китайського народу і ні краплі шкоди», — сказав свого часу Цяо Ши, впливовий ветеран партії і колишній глава парламенту, після того як провів власне розслідування.

Нещодавно джерела, близькі до керівництва партії, розповіли Великій Епосі, що на одній із закритих партійних зустрічей прем’єр Китаю Вень запропонував відновити добре ім’я Фалуньгун.