• Ексклюзив: Китайський лідер погодився розслідувати справу опального Чжоу Юнкана

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Вівторок, 22 травня 2012 року
Лідер компартії Китаю Ху Цзіньтао погодився провести розслідування щодо головного міліціонера країни Чжоу Юнкана, який терпить крах у внутрішньопартійній боротьбі за владу. Про це обізнані джерела в Пекіні розповіли Великій Епосі.
Раніше Велика Епоха повідомляла, що Чжоу Юнкана, який очолює політико-юридичну комісію (орган, подібний фашистському гестапо), змусили передати керівництво цією структурою своєму заступнику Мен Цзяньчжу, міністру внутрішніх справ.
Велика Епоха також повідомляла деякі подробиці зустрічі політбюро партії, які, очевидно, передували такому значимому рішенню.
Чжоу Юнкан належить фракції колишнього диктатора Цзян Цземіня, яка ворогує з фракцією чинного лідера партії і прем’єра Вень Цзябао. Клан Цзян Цземіня має дурну славу і відомий як «криваві руки» через те, що в 1999 році Цзян розв’язав кампанію переслідування мільйонів послідовників духовної практики Фалуньгун.
Цього разу Велика Епоха дізналася нові подробиці драматичної зустрічі, на якій були присутні китайські лідери, військові керівники та впливові ветерани партії.
За даними джерел, Лін Цзіхуа, глава секретаріату центрального комітету партії, надав докази, які були отримані у ході розслідування справи Бо Сілая — колишнього глави великого мегаполіса Чунцін. Йому закидають «приголомшливі [масштаби] корупції», «участь у вбивстві», «політичні амбіції» і «планування державного перевороту».
Ніхто з партійних чиновників не виступив проти доказів, наданих Лінем щодо відстороненого Бо Сілая, якому протегує Чжоу Юнкан, — повідомили джерела.
У 2007 році Бо Сілая направили до мегаполіса Чунцін після того, як прем’єр виступив проти його просування на посаду віце-прем’єра. Причиною неприйняття кандидатури Бо Сілая стало те, що на Бо подані 13 позовів у різних країнах за участь у придушенні Фалуньгун, коли він займав високі посади в партії.
Після виступу Ліня прем’єр Вень розкритикував Чжоу Юнкана за те, що останній підтримував і інформував Бо Сілая про позицію центрального керівництва після випадку з Ван Ліцзюнем. Китайський прем’єр розпитував Чжоу, чому він у той час підтримував Бо Сілая.
Для Бо Сілая колишній начальник міліції Чунціна Ван Ліцзюнь ніби права рука. На початку лютого він утік в американське консульство з надією отримати політичний притулок, розкривши закулісну боротьбу за владу впливових кланів у партії.
Вень також акцентував увагу на планах Бо і Чжоу зробити політичний переворот, про які розповів Ван Ліцзюнь американським дипломатам. Прем’єр зазначив, що це створило «осоружний прецедент» для партії.
Схваливши проведення розслідування щодо Чжоу Юнкана, одного з 9-ти членів постійного комітету політбюро — органу, що управляє країною, — Ху Цзіньтао порушив неофіційне правило, встановлене колишнім лідером Цзяном. А саме, не проводити жодних розслідувань щодо членів цього комітету.
Таке значиме рішення, можливо, знайшло схвалення в інших членів цього комітету — Хе Гоцяна, голови дисциплінарної комісії, і Цзя Цінліня, голови консультативного органу партії, які причетні до справи великого контрабандиста Лай Чансіна. Раніше ж ці два чиновники перешкоджали проведенню розслідування.
Минулої п’ятниці Лая засудили до довічного ув’язнення за контрабанду сигарет, пального, розкішних автомобілів на суму $4 млрд, а також за ухилення від сплати податків на суму $2,2 млрд та хабарі 64 чиновникам, — повідомила китайська пропаганда.
Період з 1996 по 1999 роки є початком діяльності Лая. В кінці 99-го Лай утік до Канади, а в липні минулого року був висланий назад у Китай. Перебуваючи в Китаї, Лай перетворив місто Сямень провінції Фуцзянь на своє «королівство». Він вів розкішне життя, роз’їжджаючи на броньованому Мерседесі, який до цього належав тодішньому лідеру Цзян Цземіню. Про це писала британська газета The London Telegraph.
Хе Гоцян і Цзя Цінлінь в той час були керівниками провінції Фуцзянь. Вони також були прибічниками Цзяна. До того ж, як раніше повідомлялося, Лай надав лідерові партії і прем’єру свідчення про те, що Хе і Цзя отримували великі хабарі, і завдяки цьому Ху Цзіньтао і Вень Цзябао тепер можуть використовувати цих двох чиновників як інструмент тиску на Чжоу Юнкана.
Аналітики стверджують, що після того, як Лая вислали до Китаю, його справу не чіпали, аж доки Ван Ліцзюнь не втік в американське консульство.
Експерт Вень Чжао каже, що ув’язнення контрабандиста Лая є частиною політичного плану Ху Цзіньтао в боротьбі проти своїх опонентів, які дотримуються жорсткої лінії правління, заснованої на репресії і цензурі.
Вень Чжао вважає, що за допомогою цієї справи Ху Цзіньтао і Вень Цзябао стали домінувати в постійному комітеті політбюро, що може означати перемогу над фракцією Цзяна.
За словами аналітика Лі Тянься, справа Лая підтверджує поразку Чжоу Юнкана.
Написанню статті сприяв Лінь Фен


---------------------------------- 

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...