• Головного китайського міліціонера позбавили влади

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Середа, 16 травня 2012 року

Чжоу Юнкан, головний міліціонер Китаю передав керівництво над державним органом, що своїми функціями нагадує фашистський гестапо, своєму заступникові, повідомила британська газета The Financial Times, посилаючись на джерела в партії.Такий виток подій може стати одним із найбільш значних відтоді, як вибухнула внутрішньопартійна боротьба на початку лютого, яка розхитала компартію Китаю.

Чжоу залишиться номінальною головою політико-юридичної комісії (ПЮК), яка відає всіма силовими структурами в КНР, а керувати нею буде заступник Чжоу — Мен Цзяньчжу, міністр внутрішніх справ, — повідомляє газета, посилаючись на трьох високопоставлених чиновників і дипломатів, яким відомий стан справ.

Між тим, раніше повідомлялося, що Чжоу Юнкан втратив владу, а також існує багато ознак, що вказують на те, що влада ПЮК ослабла, оскільки керівництво воєнізованої міліції, яка раніше підпорядковувалася ПЮК і становила конкуренцію армії, заявила про свою лояльність до чинного лідера партії Ху Цзіньтао.

The Financial Times повідомила, що партійні керівники виступили проти Чжоу, оскільки він рішуче підтримує свого протеже Бо Сілая, колишнього главу компартії великого мегаполісу Чунцін, якого в середині квітня зняли з усіх партійних посад і заарештували.

Зняття Бо сталося через два місяці після того, як його помічник Ван Ліцзюнь, колишній начальник міліції Чунціна, втік в американське консульство в місті Ченду в надії отримати політичний притулок. Несподіваний вчинок Вана розкрив інформацію про те, що Бо Сілай і Чжоу Юнкан планували повалити майбутнього лідера партії Сі Цзіньпіна, коли відбудеться зміна влади восени цього року.

Бо і Чжоу належать фракції колишнього диктатора Цзян Цземіня, який розв’язав широкомасштабну кампанію переслідування послідовників духовної Фалуньгун у липні 1999 року. Політична кар’єра Бо і Чжоу вдалася завдяки тому, що вони підтримували політику придушення Фалуньгун, яка є головною причиною багаторічного внутрішньопартійного протистояння між кланом Цзяна і фракцією Ху Цзіньтао і прем’єра Вень Цзябао.

До того ж, розслідування правозахисників вказує на те, що високопоставлені чиновники, включаючи Чжоу Юнкана, знають про насильницьке видаляння органів у живих послідовників Фалуньгун — жахливий злочин, розкритий навесні 2006 року.

Джерела в Пекіні, близькі до керівництва партії, розповіли Великій Епосі подробиці зустрічі, яка привела до того, що Чжоу відсторонили від його обов’язків.

Джерело повідомило, що на недавній зустрічі, на якій були присутні члени постійного комітету політбюро, військові керівники та впливові ветерани компартії, сталося щось дуже серйозне. Повідомляється, що китайський прем’єр Вень «оголосив війну» Чжоу Юнкану.

Після цієї зустрічі почали поширюватися плітки про те, що Вень, можливо, піде у відставку.

Вень розпитував Чжоу про його зв’язки з Бо Сілаєм, а також зажадав розслідувати це. У свою чергу, Чжоу причепився до чуток про корупційні справи дружини прем’єра, зазначивши, що стосовно неї також необхідно провести розслідування.

«Інакше це просто упереджене розслідування щодо мене, яке не зможе переконати всіх інших партійних членів», — передає джерело слова Чжоу.

Цзен Цінхун, колишній віце-прем’єр і близький соратник Чжоу і Цзяна, як повідомляється, підтримав проведення розслідування щодо дружини Веня.

Потім прем’єр сказав, що він не проти цього: «Якщо я або моя родина були замішані в якихось зловживаннях, я б одразу ж подав у відставку», — сказав Вень.

Однак ідея про проведення розслідування щодо сім’ї прем’єра лишилася на словах, згідно з джерелом, оскільки поставить під загрозу родичів Цзян Цземіня (генеральний секретар компартії у 1989 — 2002 рр.).

Дружина китайського прем’єра Чжан Пейлі веде ювелірний бізнес, в якому основним акціонером є родич дружини колишнього диктатора Цзян Цземіня — Ван Йєпін. Будь-яке розслідування стосовно дружини Веня торкнеться родичів Цзяна і його соратників.

У свою чергу, Ху Цзіньтао зберігав мовчання щодо Чжоу Юнкана. А Хе Гоцян, глава дисциплінарної комісії компартії, сказав, що «він упевнений, що Чжоу виявиться невинним», проте все ж наполіг на необхідності такого розслідування.

Хе також додав, що якщо вчинити інакше, то це «завадить партії та подальшій роботі центрального керівництва». Повідомляється, що Ху погодився, що розслідування має бути «справедливим», але при цьому «секретним».

Джерело назвало Чжоу Юнкана «жабою, яку повільно варять».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...