• Китайський прем’єр допоміг сліпому адвокату втекти — джерело

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Вівторок, 8 травня 2012 року
Прихильники китайського прем’єра Вень Цзябао допомогли втекти сліпому адвокату Чень Гуанчену, чия ситуація зараз драматично розвивається, з-під домашнього арешту з села в провінції Шаньдун у кінці минулого місяця, згідно з високопоставленим джерелом у Пекіні.

Джерело, близьке до керівництва партії, повідомило Великій Епосі, що втеча адвоката сталася не просто завдяки удачі.

«Помічники Веня вдало схилили на свій бік кількох людей, які безпосередньо здійснювали охорону Ченя», — сказав чиновник, що побажав залишитися невідомим. Повідомляється також, що помічники прем’єра заздалегідь сказали охоронцям попередній час і місце втечі Ченя.

Згідно з повідомленням джерела, прем’єр втрутився у питання Ченя на тлі тривалих розбіжностей із Чжоу Юнканом, головою політико-юридичної комісії. За словами джерела, конфлікт «існував давно, і така розв’язка очікувалася».

Політико-юридичної комісія, що за своїми функціями подібна фашистському гестапо, в останні роки стала другим центром влади в Китаї. Їй підпорядкована воєнізована міліція, яка є конкурентом армії. Влада цієї структури не обмежена законом, її також ніхто не контролює.

Коли тільки почали з’являтися новини про те, що сліпий адвокат Чень утік, гонконгська газета Apple Daily повідомила, що охоронці не звернули уваги на його втечу. Вони тільки через чотири дні зрозуміли, що він утік.

У 2006 році Чень склав позов проти влади районного міста Ліньї в провінції Шаньдун за надмірне і насильницьке використання політики режиму «одна сім’я — одна дитина». Його посадили у в’язницю на чотири роки і три місяці.

У 2008 році його дружина Юань Вейцзін опублікувала відкритий лист, адресований лідеру партії Ху Цзіньтао. Вона закликала генерального секретаря «поспівчувати безпорадності і приниженням, які вона переносить у своєму повсякденному житті».

«Я сподіваюся, що наші лідери зможуть прислухатися до думки ув’язненого сліпого адвоката щодо розвитку і занепаду нашої країни», — сказала вона.

Джерело повідомило, що прем’єр Вень швидко відреагував на лист, наказавши регіональним чиновникам звільнити Ченя. Він також сказав, що вчинки політико-юридичної комісії міста Ліньї по відношенню до Ченю просто неприйнятні.

Проте Чжоу Юнкан був сильно незадоволений. Він сказав, що в подібних випадках потрібно вести себе більш жорстко, і закликав суворіше карати «національних представників анти-китайських сил» за кордоном.

----------------------------------

Китайський режимЧитайте про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...