• Вищі китайські чиновники знають про видаляння органів у живих людей — розслідування

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Четвер, 3 травня 2012 року

Розслідування, проведене правозахисною групою, виявило, що китайські чиновники, в тому числі і найвпливовіші, знають про насильницьке видаляння органів у живих послідовників духовної практики Фалуньгун. Вони, швидше за все, розуміли, що їм не слід було говорити про таку делікатну для китайського режиму тему в телефонній розмові, проте все ж дали короткі відповіді.

Всесвітня організація з розслідування переслідувань Фалуньгун (ВОРПФ), правозахисна група, опублікувала 1 травня стенограму телефонних розмов, записаних у період з 2008 року до середини квітня 2012 року, які показують, що численні високі партійні чиновники знають про видаляння органів.

Ван Чжиюань, представник ВОРПФ, не розповідає про те, як вони здобули конкретні цільові номера, а також не розкриває дані про експертів, які брали участь у цьому розслідуванні. Аналітики, які прослухали аудіозаписи, впевнені, що вони справжні.

«Ці дзвінки ясно вказують, що політико-юридична комісія і Чжоу Юнкан безпосередньо брали участь у видалянні органів у живих практикуючих Фалуньгун. Ми вперше представляємо такі докази. Це геноцид», — сказав Ван.

Чжоу Юнкан є главою політико-юридичної комісії — структури, подібної фашистському гестапо. Він також засідає в постійному комітеті політбюро партії — могутньому органі з 9 чоловік, який керує країною.

Чжоу належить до фракції колишнього диктатора Цзян Цземіня, який одноосібно розв'язав переслідування Фалуньгун у 1999 році. Наразі ця фракція терпить крах у внутрішньопартійній боротьбі за владу в верхах компартії.

Минулого місяця головному пропагандисту КНР Лі Чанчуню поставили питання, чи осудить він Бо Сілая за причетність до вбивств і до вилучення органів у послідовників Фалуньгун.

Лі відповів: «Чжоу Юнкан відповідальний за це питання. Він знає про це все».

Лі Чанчунь також є соратником Цзяна і його (Лі) кар'єра вдалася завдяки підтримці політики придушення Фалуньгун. Лі є членом постійного комітету політбюро партії.

У травні 2008 року особисто Чжоу Юнкана запитали по телефону про групу послідовників Фалуньгун, яка втекла з військової бази в провінції Сичуань після сильного землетрусу в той час. Він відповів питанням на питання: «Скільки людей [втекло]?»

Минулого місяця експертам ВОРПФ вдалося додзвонитися до Тан Цзюньцзе, який у минулому обіймав посаду голови регіонального офісу політико-юридичної комісії в провінції Ляонін. З розмови стало зрозуміло, що питання насильницького видаляння органів обговорювалося на зустрічах високих партійних чиновників.

Експерт запитав: «Які вказівки Бо давав щодо вилучення органів у послідовників Фалуньгун?»

Тан Цзюньцзе сказав: «Мені веліли відповідати за це питання. У дійсності, центральне керівництво керує цим... В той час ми в основному розмовляли про це з членами постійного комітету».

Під центральним керівництвом він мав на увазі вищих китайських лідерів у Пекіні, а постійний комітет у цьому випадку стосується постійного комітету провінції Ляонін, в який входять впливові партійні чиновники з цієї провінції.

Між тим, телефонні розмови не відповідають на питання, чи було вилучення органів у послідовників Фалуньгун систематично організованим «на верху» планом, або здійснювалося локально з метою отримання прибутку.

Чиновники, що відповідали на дзвінки, не підтвердили прямо свою участь у примусовому вилученні органів. Коли з ними починали говорити, вони насторожувалися і просили говорити, використовуючи «червону лінію» — секретний телефонний зв'язок між чиновниками високих рангів.

Проте респонденти показали, що вони знають про питання вилучення органів.

«Ніхто [з тих, хто відповідав на дзвінки] нічого не заперечував, і все сходиться з тим, про що ми вже знаємо», — сказав Девід Мейтас, міжнародний адвокат із прав людини і автор звіту про видаляння органів у послідовників Фалуньгун.

«Це найбільш дивний аспект», — каже Етан Гутман, журналіст, який опублікував багато дослідницьких матеріалів щодо участі китайських правоохоронців у операціях із пересадки органів.

«Ніхто з них не сказав, наприклад: Що за маячня? [Або] Я не розумію, про що ви говорите», — зазначає Гутман.

Написанню статті сприяв Метью Робертсон
----------------------------------

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...