ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сліпий адвокат Чень може обірвати кар’єру головного міліціонера КНР

Велика Епоха
Ситуація адвоката Ченя може обірвати кар’єру головного міліціонера КНР Чжоу Юнкана (ліворуч). Фото: The Epoch Times
Ситуація адвоката Ченя може обірвати кар’єру головного міліціонера КНР Чжоу Юнкана (ліворуч). Фото: The Epoch Times

Ситуація адвоката Ченя може обірвати кар’єру головного міліціонера КНР Чжоу Юнкана (ліворуч).
Фото: The Epoch Times

Після того як сліпий адвокат Чень Гуанчен утік з-під домашнього арешту в американське посольство в Пекіні, він публічно звернувся до китайського прем’єра Вень Цзябао з вимогою негайно покарати тих, хто його переслідував.

Заява Ченя має величезне значення для політиків найвищого рівня компартії, оскільки дає офіційний привід розправитися з опонентами на тлі внутрішньопартійної боротьбі за владу.

Цього тижня Чень сказав агентству Associated Press (AP), що поки він перебував в лікарні, куди його доставили американські дипломати для лікування від ушкоджень, отриманих під час втечі, один чиновник відвідав його чотири рази. Це чиновник з «урядового департаменту, що приймає заяви громадян», який підпорядковується безпосередньо чинному лідеру Ху Цзіньтао, а не політико-юридичній комісії (ПЮК), якою керує Чжоу Юнкан, що ворогує з генсеком і прем’єром.

Саме Чжоу відповідальний за переслідування сліпого адвоката та його сім’ї, на що, за словами Ченя, витрачалися кілька десятків мільйонів доларів.

«Взявши мою заяву, він [представник від Ху Цзіньтао] сказав, що вони почнуть розслідування, як тільки з’являться факти. Якщо будуть факти незаконних дій, тоді твоє питання точно буде розглянуте», — передав адвокат слова чиновника, згідно AP.

Заява Ченя збігається з інформацією, яку Велика Епоха отримала з джерела в Пекіні, близького до керівництва партії. Джерело повідомило, що Чжоу Юнкан перебуває під тиском Ху Цзіньтао, який наказав центральній дисциплінарній комісії прискорити розслідування його справи, пов’язаної з нецільовим використанням державних коштів і порушенням закону.

Чжоу перебуває «під внутрішнім контролем», і сфера його впливу звужується, відзначило джерело.

«Чжоу Юнкан нагадує смикання черепахи в каструлі», — каже джерело, маючи на увазі китайську ідіому, яка означає, що Чжоу перебуває у пастці.

«Нам не доведеться довго чекати оголошення офіційного розслідування», — відзначило джерело.

Між тим, згідно з внутрішніми чутками, що розповсюдилися в березні, влада Чжоу вже була обмежена, і він більше не контролює 1,5 мільйона воєнізованих міліціонерів, що перебувають в підпорядкуванні ПЮК.

Чжоу Юнкан є членом постійного комітету політбюро партії — могутнього органу з 9 осіб, що керує країною. Чжоу також є главою ПЮК, яка являє собою структуру, подібну фашистському гестапо, яка стала другим центром влади в Китаї.

Крім того, як припускається, Чжоу та його протеже Бо Сілай, колишній глава компартії великого мегаполісу Чунцін, чия кар’єра раптово згасла в березні, планували повалити наступника Ху Сі Цзіньпіна, коли відбудеться передання влади восени цього року.

Наразі Чжоу Юнкан і далі постійно з’являється на публіці, однак його ситуація нагадує те, як обійшлися з його протеже Бо перед тим, як його швидко зняли з усіх партійних посад і заарештували.

У світлі останніх подій, очевидно, запал Чжоу так і не охолонув, що, можливо, і дало імпульс намірам Ху і Веня поквитатися з ним.

----------------------------------

Китайський режим
Китайський режим
Читайте про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

----------------------------------

Після того як Чень скоїв утечу, його друзів і правозахисників затримували, залякували, били й ув’язнювали під домашній арешт у різних місцях. Співробітники безпеки проводили облави в будинках його родичів із метою добути інформацію про втечу Ченя.

Чжоу також ускладнив ситуацію китайським лідерам, які досягли консенсусу з американською владою щодо випадку Ченя, пообіцявши надати йому безпечне місце проживання і дозволити виїхати в США з метою навчання в Нью-Йоркському університеті.

Однак після того як Чень опинився в лікарні, йому повідомили, що його дружину і дитину залякували. Повідомлялося також, що його охороняють кілька сотень міліціонерів у штатському в лікарні, а американським дипломатам не дають із ним зустрітися.

Такий поворот подій викликав критику на адресу США за те, що вони передали Ченя в руки китайської влади. Критики також зазнали Ху Цзіньтао і Вень Цзябао.

«Я дуже сподіваюся, що переслідування моєї сім’ї швидко припиниться», — сказав Чень у телефонному інтерв’ю Великій Епосі у вівторок.

«Зараз я прикутий до ліжка, і моя ступня в гіпсі. Мені все ще не дозволяють побачитися з друзями або покинути палату. Я також не можу зустрітися з американськими дипломатами — хіба що поговорити по телефону. Вони сказали, що будуть постійно допомагати. Але я не хочу від них нічого вимагати», — сказав правозахисник.

Написанню статті сприяв Метью Робертсон