• Компартія Китаю пропагує реформи

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 травня 2012 року
Після повідомлення про те, що головний міліціонер Китаю Чжоу Юнкан позбавлений влади, партійна пропаганда опублікувала статті, які розхвалюють політичні реформи у країні.
Публікація у головному партійному виданні «Народна газета», яка присвятила цілу сторінку реформам, з'явилася в понеділок, після повідомлень британської газети «The Financial Times» у той же день про те, що Чжоу передав керівництво політико-юридичної комісією — органом, що подібний фашистському гестапо, — своєму заступнику Мен Цзяньчжу, міністру внутрішніх справ КНР.
Чжоу Юнкан належить до фракції колишнього диктатора Цзян Цземіня, що бореться за владу з фракцією чинного лідера партії Ху Цзіньтао і прем'єра Вень Цзябао, який виступає за економічні та політичні реформи.
Раніше Велика Епоха опублікувала ексклюзивне повідомлення про те, що китайський прем'єр «оголосив війну» Чжоу на нещодавній зустрічі, де були ключові керівники країни, військові лідери та впливові ветерани партії. Партійна пропаганда, ймовірно, підтверджує, що Чжоу позбавили повноважень.
Між тим, Велика Епоха неодноразово писала про те, що Чжоу от-от втратить владу.
У повідомленні також йдеться, що стосовно Чжоу проведуть секретне розслідування, оскільки він є основним соратником звільненого Бо Сілая, колишнього голови компартії мегаполісу Чунцін. Бо, як передбачається, планував здійснити політичний переворот у той час, коли відбудеться передання влади восени цього року.
Публікація в «Народній газеті» була насичена таким фразами, як «верховенство права» і «обмеження влади».
У публікації прямо говорилося, що «довгострокові цілі партії і країни — це активне і розумне просування політичних реформ і розвиток соціально-демократичної держави».
Поділ влади і верховенство права дозволять людям грати головну роль, і це посилить життєздатність партії і викличе ентузіазм в народі, повідомила партійна пропаганда.
У статтях також пропонувалося забезпечити «самоврядування простими громадянами», ґрунтуючись на концепції «трьох паралельних комітетів».
Три комітети — це наглядова рада села, яка має обиратися, партійний комітет села і місцева адміністрація.
Іншими словами, таке розмежування влади допоможе звичайним китайцям зрозуміти значимість політичної автономії.
«Те, що ціла сторінка у „Народній газеті“ присвячена політичним реформам, вперше чітко показує, що Ху Цзіньтао дає зелене світло політичним реформам Вень Цзябао», — сказав аналітик Ши Цзаншань з Вашингтона.

---------------------------------- 

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...