• Китайський правозахисник Ху Цзя арештований

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Четвер, 14 червня 2012 року

20 міліціонерів заарештували відомого правозахисника Ху Цзя в Пекіні і помістили його в столичний слідчий ізолятор, як повідомили його прихильники і дружина.

Дізнавшись про арешт від своїх родичів, дружина Ху Цзен Цзіньян повідомила про це через соціальну мережу Твіттер у вівторок увечері. Цю новину швидко підхопили друзі і прихильники, почавши дзвонити в усі столичні міліцейські дільниці.

Один прихильник виклав у Твіттері номер відділку, де, на його думку, міг перебувати Ху.

«Я набрав стаціонарний номер відділку міліції Тунчжоу Чжунцан, і як тільки вони почули ім’я Ху Цзя, то сказали, що вони не знають [нічого] і відразу ж повісили трубку. Здається, це місце, де його тримають», — написав він.

Один коментатор прокоментував арешт Ху: «20 пекінських міліціонерів знову заарештували Ху Цзя після того, як китайська влада опублікувала Національний план дій щодо прав людини».

У 2008 році Ху Цзя отримав премію Сахарова «За свободу думки» за його правозахисну діяльність у сфері екології, а також зусилля, спрямовані на реабілітацію жертв придушення студентів на площі Тяньаньмень у 1989 році. Він також захищає правозахисників, які зазнали переслідування з боку китайського режиму.

Ху Цзя недавно написав у Твіттері, що якщо його заарештують, то він ніколи не накладе на себе руки.

Це була його реакція на загадкову смерть правозахисника Лі Ван’яна, який, як заявила китайська влада, здійснив самогубство в лікарні 6 червня.

Ван був активістом із провінції Хунань. У 1989 році його посадили у в’язницю на 13 років за те, що він хотів організувати незалежний трудовий союз у своєму рідному місті Шаоян. Його смерть викликала хвилю критики та протестів серед правозахисників.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...