• Мегаполіс у Китаї поглинув загадковий жовтий туман

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Вівторок, 12 червня 2012 року
Китайський мегаполіс Ухань у провінції Хебей у понеділок поглинув загадковий жовтий туман, повідомили державні ЗМІ.

Місцеві чиновники сказали, що цей туман, який покриває місто із населенням близько 9 млн чоловік, став результатом того, що селяни в околицях палили пшеничну солому у величезних кількостях, і що жителям Уханя не слід виходити на вулицю, повідомляє державне агентство «Сіньхуа».

Проте деякі джерела вважають, що причиною такого туману є аварія на промисловому підприємстві.

Луїза Лім, пекінський кореспондент американської радіостанції NPR, написала через соціальну мережу Твіттер, що французьке посольство в Ухані повідомило, що забруднення поширюється від «хімічного джерела, можливо хлору».

Однак французькі дипломати заявили, що «причина цього густого туману, який покриває місто… нині невідома».

Житель міста Ухань сказав інформаційному агентству Франс Пресс, що туман має сіро-жовтий відтінок, а в деяких місцях він зеленого кольору.

«Я виглянув у вікно з мого офісу і не міг повірити своїм очам, — сказав Лі Юньчжун. — Насамперед, я подумав, що буде дощ. За 31 рік в Ухані я ніколи не бачив нічого подібного. Ми дуже хвилюємося, бо не знаємо, що це».

Інший житель мегаполісу сказав Великій Епосі, що ходять чутки про те, що вибух на Уханьському хімічному заводі призвів до витоку газоподібного хлору, який примішався до густого туману над містом.

Професор Чжан Цзяньюн із Академії соціальних наук КНР сказав журналу the Times, що якщо навіть цей туман викликаний солом’яним димом, негативний вплив такого забруднення повітря на здоров’я людини можна порівняти з тим, коли перед людиною викурять кілька пачок цигарок.
Підписатися:

Коментарі