• Прогноз політичного майбутнього Китаю

  • П'ятниця, 22 червня 2012 року
Ключові члени негласного клану «Криваві руки», яких колишній глава КНР Цзян Цземінь просунув на високі пости за те, що вони допомагали йому здійснювати переслідування Фалуньгун. Зверху вниз зліва направо: Чжоу Юнкан, Бо Сілай, Лі Чанчунь, глава міністерства пропаганди і Цзян Цземінь. Фото: Liu Jin, Lintao Zhang, Feng Li, Minoru Iwasaki-Pool/Getty Images

Ключові члени негласного клану «Криваві руки», яких колишній глава КНР Цзян Цземінь просунув на високі пости за те, що вони допомагали йому здійснювати переслідування Фалуньгун. Зверху вниз зліва направо: Чжоу Юнкан, Бо Сілай, Лі Чанчунь, глава міністерства пропаганди і Цзян Цземінь. Фото: Liu Jin, Lintao Zhang, Feng Li, Minoru Iwasaki-Pool/Getty Images

Професор з Університету Джорджа Мейсона точно передбачив кожен поворот у політичному штормі, що захопив Китай в останні місяці. Тепер він зробив ще кілька прогнозів.
 
Для багатьох експертів по Китаю у всьому світі поточна політична метушня навколо скандалу з Бо Сілаєм здається складною і таємничою. Однак Чжан Тяньлян, професор Університету Джорджа Мейсона, в точності передбачив до найменших подробиць, як буде розвиватися ситуація в Китаї.
 
У квітні Чжан опублікував «20 пророкувань» щодо політичного майбутнього Китаю в своєму блозі, які передрукувала китайська редакція Великої Епохи.
 
9 лютого, незабаром після того як Ван Ліцзюнь, колишній начальник міліції мегаполісу Чунцін, зробив спробу втекти до США через американське консульство, Чжан написав у своєму блозі: «Не здивуюся, якщо кар'єра Бо Сілая тепер перерветься, а чого доброго він і зовсім опиниться за ґратами [внаслідок спроби втечі його правої руки Ван Ліцзюня]».
 
На той час більшість оглядачів Китаю лише припускали, чи знизить цей інцидент шанси Бо Сілая бути обраним у Постійний комітет Політбюро — вищий орган влади, який складається з 9 чоловік і управляє країною.
 
13 лютого Чжан припустив, що Ван Ліцзюнь передав консульству США інформацію про змову Чжоу Юнкана (глави Політико-юридичної комісії — структури, що має владу над більшістю силових та юридичних органів в Китаї) і Бо Сілая проти Сі Цзіньпіна — майбутнього лідера Китаю. Пізніше це підтвердив американський чиновник виданню Washington Free Beacon.
 
У наступному повідомленні, опублікованому через 10 годин, Чжан передбачив, що це буде мати наслідки і для Чжоу Юнкана. В іншому повідомленні від 15 лютого він сказав, що Чжоу втратить владу і зазнає розслідування — гладко без проблем піти у відставку до 18-го з'їзду компартії цієї осені йому не вдасться, як багато хто припускав.
 
Коли Бо Сілай 9 березня з'явився на Національному конгресі і під час прес-конференції відповідав на питання стосовно Ван Ліцзюня, Чжан сказав, що всупереч загальній думці, звільнення Бо Сілая все ж не за горами.
 
«Те, що Бо дав прес-конференцію, ще не означає, що він у безпеці, — сказав Чжан. — Його службовий графік поки залишається в силі, що очевидно з його зустрічі з канадським прем'єром Стівеном Харпером [11 лютого]. Поки компартія Китаю не прийме остаточне рішення, вам буде здаватися, що все нормально».
 

---------------------------------- 

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

----------------------------------

 
Чжан також вказав на те, що промова Бо Сілая була лише початком для контратаки з боку його опонентів. У своєму наступному повідомленням Чжан передбачив, що Ху Цзіньтао дуже швидко завдасть удару у відповідь.
 
Ввечері 14 березня Чжан опублікував нове повідомлення про те, що уряд Ху — Веня вирішив піти проти Бо Сілая, і що фракція колишнього китайського лідера Цзян Цземіня і Чжоу Юнкана пожертвує Бо Сілаєм, щоб захистити самих себе.
 
Лише 5 годин потому рупор компартії Сіньхуа оголосив про звільнення Бо Сілая з усіх офіційних посад в Чунціні.
 
Пізніше Чжан у точності передбачив, що Бо Сілай у помсту зрадить Чжоу Юнкана, і, як наслідок, проти Чжоу і багато інших чиновників також почалися розслідування.
 
Згідно з Чжаном, у нього самого немає ніяких внутрішніх зв'язків у партії, і він робить свої передбачення завдяки розумінню поточної політичної системи Китаю і типового образу думок китайських лідерів. Чжан сказав, що він і його колеги-експерти по Китаю з Великої Епохи і телебачення NTD здатні зробити такі точні передбачення тому, що вони беруть за основу для своїх прогнозів переслідування Фалуньгун, що відбувається в Китаї.
 
Багато експертів по Китаю помилково ігнорують переслідування Фалуньгун і його значення в розвитку Китаю за останні десять років, вважає Чжан.
 
На його думку, те, як Фалуньгун відповідає на переслідування, є досить унікальним. «В історії КПК, партія була здатна викорінити будь-кого не менш ніж за три дні, хай він буде лідером країни або відомим генералом. З Фалуньгун у них так не вийшло», — сказав Чжан.
 
Опір Фалуньгун незвичний тим, що він триває стільки років, охоплює такі великі масштаби і, тим не менш, має мирний характер, говорить Чжан. Послідовники Фалуньгун пожертвували практично всім, щоб зберегти свою віру і розкрити факти переслідування.
 
«Не тільки всередині Китаю вони ризикують зазнати тортур і втратити свою свободу, але й їхні однодумці за кордоном витрачають велику кількість свого особистого часу, щоб поширювати інформацію, подавати позови на відповідальних за переслідування і розвивати програмне забезпечення, яке здатне прорватися через інтернет-цензуру Китаю», — сказав Чжан.
 
Для того щоб продовжувати репресії і не дозволити фактам спливти назовні, Цзян і його фракція перебудували державний апарат компартії Китаю таким чином, що він став обертатися навколо цього переслідування, замість того щоб працювати для економічного зростання, яке Ден Сяопін свого часу прийняв як основу розвитку Китаю, говорить Чжан.
 
Більше того, КПК витрачала більше чверті ВВП Китаю на переслідування та посилення китайського «Фаєрволу» (системи цензури інтернету), а також на підкуп іноземних політиків і закордонних юридичних систем, так щоб вони відхиляли позови послідовників Фалуньгун по всьому світу на китайських чиновників, відповідальних за гоніння на цю групу людей в Китаї.
 
Фракція Цзяна заснувала Комітет 610, орган, що наділений величезними повноваженнями, і метою якого є контроль і здійснення цього переслідування.
 
На політичному фронті фракція Цзяна не тільки заснувала Комітет 610, але й доклала зусиль, щоб обмежити владу Ху Цзіньтао і Вень Цзябао, оскільки вони не підтримують переслідування, сказав Чжан.
 
Існування Комітету 610, який не обмежує і не контролює жодна державна служба, підірвав юридичну систему Китаю і зробив свій великий внесок у посилення соціальної несправедливості і погіршення прав людини в Китаї, вважає Чжан.
 
Чжан пояснив, що фракція Цзяна намагається з усіх сил зберегти владу, щоб не дозволити нікому змінити політику придушення Фалуньгун, оскільки тоді Цзяну і його соратникам доведеться відповідати.
 
З цієї причини, на думку Чжана, фракція Цзяна вибрала Бо Сілая своїм наступником, оскільки той активно здійснював переслідування в підпорядкованій йому місцевості, і його руки в крові. Знаючи це, нескладно передбачити, що Чжоу Юнкан надаватиме Бо Сілаю повну підтримку доти, поки сам не опиниться в безвихідному становищі.
 
Згідно з Чжаном, кар'єра Чжоу Юнкана закінчиться не кращим чином, ніж доля Бо Сілая, і ми зможемо побачити це напередодні 18-го Національного конгресу компартії цієї осені.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...