• Північна Корея планує запустити ракету до Нового року

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 11 грудня 2012 року
Північна Корея відкладає дату запуску ракети до 29 грудня через технічні проблеми.

За даними KCNA (Корейського комітету космічних технологій), підставою для того, щоб «розширити вікно запуску» ракети «Инха-3», є технічні недоробки в першому щаблі управління двигуном модуля ракети.

У суботу прес-секретар KCNA сказав: «Зараз наші вчені і техніки серйозно розглядають питання про те, щоб відстрочити час запуску цього супутника з ряду причин». Проте ці причини так і не були названі.

Експерт Нік Хансен з Південної Кореї припускає, що попередні повідомлення про остаточний монтаж третьої й останньої ступені ракети, швидше за все, не відповідають дійсності. Можливо, монтажні роботи були затримані через снігопад, що обрушився на регіон після вихідних, починаючи з 3 грудня.

У Північній Кореї приділяють велику увагу запуску супутника в цьому році. Щоб забезпечити запуск в призначений термін — 29 грудня, цілком імовірно, що інженери будуть працювати в поспіху і під сильним тиском, пише Nknews.

Між тим, джерела в південнокорейському уряді заявляють, що запустити ракету КНДР допомагають іранські вчені. За їх інформацією, Іран і Північна Корея тісно співпрацюють в ракетній промисловості, починаючи з 1980 років.

Євросоюз на засіданні 10 грудня в Брюсселі закликав КНДР відмовитися від завуальованого випробувального запуску балістичної ракети. Глави МЗС 27 країн ЄС попередили Північну Корею, що якщо вона здійснить цей запуск, то порушить міжнародні зобов'язання, а також поставить під загрозу мир і стабільність в регіоні. У Пхеньяні ж заявляють, що мета запуску «Инха-3» — вивести на орбіту науково-дослідний супутник.
Підписатися:

Коментарі