ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Амстердамі порушників спокою переселять у гетто

Велика Епоха

Влада Амстердама взялася за реалізацію проекту з примусового переселення «неприємних сусідів» з центру столиці Нідерландів у спеціальне гетто під наглядом поліції.

Центр Амстердама. Фото: Koen van Weel/AFP/Getty Images
Центр Амстердама. Фото: Koen van Weel/AFP/Getty Images
Відстеженням постояльців, що доставляють незручності іншим, будуть займатися службовці мерії, на основі неодноразових скарг сусідів. Після попередження, за конфліктними особами будуть деякий час спостерігати. Якщо ж ті не виправляться, то їх примусово тимчасово переселять в ізольовані райони міста, які мають доступ тільки до основних послуг, передає BBC з посиланням на прес-секретаря ради Амстердама Тахіра Лимона.

У так званому гетто «порушники спокою» і «розсадники великих проблем» будуть жити в будинках-контейнерах з мінімальними зручностями протягом шести місяців під наглядом соціальних служб і поліції.

На проект боротьби з хуліганами мерія виділила $1,3 млн.

За словами мера Амстердама Еберхарда ван дер Лана, сьогодні система така, що невинні благополучні сім'ї змушені з'їжджати через залякування або поведінку таких анти-соціальних сусідів.

«Наш план полягає в боротьбі зі знущаннями. Зазвичай люди бояться повідомляти про проблеми, побоюючись залякування. Це неправильно, тому ми хочемо змінити систему так, щоб люди, які викликають проблеми, були переселені в ізольовані райони», ― пояснив Тахіра Лимон.

Нові правила будуть застосовуватися тільки у винятково крайніх ситуаціях. Зокрема, якщо переслідування зазнають геї або залякуються свідки поліції у кримінальній справі, повідомляє видання.