• У Каїрі опозиція підпалила офіс «Братів-мусульман»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 грудня 2012 року

У Каїрі близько двохсот чоловік вчора ввечері напали на головний офіс партії «Братів-мусульман» і підпалили його.

Поліція відтіснила демонстрантів від будівлі, застосувавши сльозогінний газ, повідомляє Agence France-Presse.

Президент Єгипту Мохаммед Мурсі вчора в ефірі національного телеканалу закликав лідерів опозиції до діалогу щодо прийняття ним конституційних поправок. Він пообіцяв скасувати свої укази в разі успішних переговорів. Однак активісти «руху 6 квітня» відхилили пропозицію глави держави і закликали своїх прихильників вийти сьогодні на нові акції протесту. На думку опозиції, новий декрет істотно розширює повноваження президента, наділяючи його необмеженою владою, прикриваючись «питаннями суверенітету».

Сьогодні біля стін президентського палацу повинні зустрітися кілька демонстрацій лівих активістів. Вони також закликали народ збиратися в мечетях і на площах по всій країні, щоб вимагати відставки президента.

Саме же Мурсі оголосив референдум по новій конституційній декларації, який пройде незалежно від обстанови в Єгипті. Народне голосування заплановано на 15 грудня.

Нагадаємо, заворушення в Єгипті почалися два тижні тому після виходу конституційних поправок Мурсі в «інтересах революції». Декларація наділяє главу держави винятковими повноваженнями, непідконтрольними судам. Слідом за цим у країні почалися масові протести. За останніми даними, в сутичках загинули 7 людей, більше 600 постраждали від травм і вогнепальних поранень.

Вчора в Каїр була стягнута бронетехніка і війська республіканської гвардії для захисту урядової резиденції.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...