ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Україні вперше до новорічних свят проведуть «Теплий ярмарок»

Велика Епоха
21 грудня — в день, який жартома називають «кінцем світу» — в Мистецькому Арсеналі відкриється перший в Україні «Теплий ярмарок».

Жінки-організатори «Теплого ярмарку». Фото: Аліна Маслакова/Велика Епоха
Жінки-організатори «Теплого ярмарку». Фото: Аліна Маслакова/Велика Епоха
Подібні ярмарки проходять під час новорічних свят на центральних площах в європейських містечках. Їхні жителі приходять на святкування всією сім’єю: подивитись на виступи місцевих колективів, поїсти святкових страв, поспілкуватись і, звичайно, розважитись. Генеральний директор «Мистецького Арсеналу» Наталія Заболотна вважає, що свято такого рівня в Києві допоможе українцям розвіяти стереотипи «радянського новорічного ярмарку» та побачити, що таке громадське святкування з душею.

«Зустрінемо й проведемо кінець світу, в кінці-кінців, успішно. Я впевнена, він до нас ніколи не повернеться!» — говорить вона. Наталія Заболотна каже, що незважаючи на те, що подія широко не рекламується, про неї вже багато хто знає і чекає на «велике свято».

Організатори обіцяють, що приємно проведуть час на ярмарку як дорослі, так і діти: всі охочі зможуть долучитись до майстер-класів з виготовлення подарунків своїми руками, а також скульптур з льоду та шоколаду. Буде в програмі й прикрашання ялинки саморобними іграшками, а також перегляд вистав, кінопоказів та вертепів. Діточок можна буде покатати на паровозику, каже ідейний натхненник «Теплого ярмарку» Олена Кравець зі «Студії Квартал-95».

Спеціальною гостею святкування буде Аліса Гребенщикова: організатори обіцяють, що 22 грудня вона завітає на «Теплий ярмарок» та буде читати на ньому новорічні казки та вірші. А музичним гостем події буде гурт «Duke-Time».

На відміну від європейських ярмарків, вхід на «Теплий ярмарок» буде платним: організатори кажуть, що це допоможе вберегтись від небажаних гостей, п’яних, які можуть зірвати свято. Для дітей до 10 років вхід на ярмарок буде безкоштовним, для всіх інших квиток коштуватиме 50 гривень.

Відкриття «Теплого Ярмарку» заплановане на 17:00 21 грудня, а працюватиме він до 23 грудня. В суботу та неділю ярмарок буде відкритий з 11:00 до 20:00.