• МВФ переніс приїзд місії в Україну на 2013 рік

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 6 грудня 2012 року

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) відклала свій візит до Києва на прохання українського уряду до того часу, коли буде затверджено новий склад уряду.

Посланці МВФ планували приїхати в Київ на період з 7 по 17 грудня 2012 року. Тепер же обговорення нової Угоди про stand-by перенесено на другу половину січня 2013 року, повідомляє в прес-релізі глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр.

Чинна програма співпраці завершиться наприкінці поточного року, в рамках якої транш МВФ для України був заморожений в 2011 році через невиконання Києвом низки вимог фонду. Зокрема, уряд не підняв тарифи на газ і теплопостачання для жителів країни.

На думку міністра фінансів Юрія Колобова, зараз МВФ пом'якшив свою позицію щодо цих тарифів, тому Україна висловила зацікавленість у новій програмі співробітництва з Міжнародним валютним фондом. Однак умови і способи можливого продовження договору ще на дев'ять місяців, не обговорювалися, повідомляє «Незалежне бюро новин».

«Вважаю, коли місія МВФ прибуде до Києва, ми продовжимо обговорювати це і домагатися вирішення питання про поступове підвищення тарифів протягом п'яти років у відповідності з поточними процесами реформування енергетичної галузі», ― зазначив Колобов.

У той же час, головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Бєлан вважає, що переговори з МВФ будуть непростими і основні його вимоги навряд чи зміняться.

«Кредитна програма МВФ потрібна Україні з причини напруженої ситуації з платіжним балансом і зважаючи на високі погашення по валютному держборгу в 2013 році на суму понад $10 млрд (з відсотками). При цьому з цієї суми нам необхідно заплатити МВФ $5,7 млрд. Ми вважаємо, що обсяг нової кредитної угоди становитиме $11 млрд, виходячи з невикористаної суми за поточною програмою МВФ», ― зазначила вона «Українському Бізнес Ресурсу».

Нагадаємо, програма Угоди про stand-by була схвалена МВФ у липні 2010 року. Вона передбачала виділення українській стороні траншу на суму $15,5 млрд під ставку 3,5% річних. Термін дії кредитування складав 2,5 роки. Відразу після підписання документа Україна отримала кредит у розмірі $1,89 млрд. Другий і останній транш Київ отримав 22 грудня 2010 року в розмірі $1,5 млрд, згідно з даними прес-центру Мінфіну.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...