• Парламентарі відмовилися ввести валютний податок

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 6 грудня 2012 року

Нинішній склад Верховної Ради VI скликання на завершальному етапі свого останнього засідання сьогодні відмовився прийняти законопроект про валютний податок.

Таким чином, його розгляне нова Рада. Це вже другий раз, коли депутати відклали багатьом неугодний законопроект.

Документ зареєстрований в профільному комітеті Верховної Ради позафракційним депутатом Валерієм Шамановим і повторює законопроект Віталія Хомутинника від Партії регіонів. Різниця лише у відсотках податку. Шаманов знизив ставку збору при продажу іноземної валюти з 15% до 10%. Збір планується відраховувати до Пенсійного фонду.

Нагадаємо, 20 листопада 2012 року Верховна Рада відклала розгляд спірного законопроекту. На думку незгодних нардепів, документ не має економічного сенсу. Він обкладе податком лише невеликі заощадження громадян (близько $7 млрд), у той час як $30 млрд із $50 млрд, що перебувають поза банківською системою, так і залишаться в тіні, повідомляє News24ua.

«Якщо вони хочуть боротися з «міняйлами» та тіньовою економікою на валютному ринку, то досить дати заборону на агентські угоди, на яких працюють всілякі ТОВ та ПП, і обмінюють валюту де завгодно ― в підвалах і туалетах», ― прокоментував виданню депутат від НУ-НС, кандидат економічних наук із Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін.

Разом із тим, голова НБУ Сергій Арбузов заявив, що банк буде наполягати на введенні валютного податку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...