• Нічні погроми не обійшлися без участі влади - Мустафа Джемілєв

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 4 грудня 2012 року

Підпал вагончика охоронця в Сімферополі на території споруджуваної Соборної мечеті та знесення в ту ж ніч ста будівель на «галявині протесту» кримських татар ― сталися не без участі влади, як заявив голова Меджлісу кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв у коментарі сайту «Комментарии: Крым», повідомляє прес-центр Меджлісу.

Джемілєв точно не стверджує, але бачить у двох інцидентах, що відбулися за одну ніч, зв'язок. А показником істинності його припущень, за словами кримсько-татарського народного депутата, буде бездіяльність силовиків.

«У першому випадку, якщо не задіяна влада, то в другому інциденті рило їх проглядається. Тому що до того, як на галявину протесту кримських татар прийшли так звані козаки, приїжджала міліція, щоб дізнатися ― є там люди чи ні. А потім у дві години ночі під прикриттям міліції прийшли ряжені молодчики, які іменують себе козаками. Крім того, після того, як вони там все поламали і втекли, відразу раптом з'явилося оточення міліції, щоб кримські татари не прийшли зводити рахунки з козаками. Хорошим показником стане бездіяльність силових органів», ― сказав Джемілєв.

Він зазначив, що всі ці погроми потрапляють під порушення статей кримінального кодексу, і, якщо винні не будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, то всі ці безчинства узгоджені з владою.

Далі глава Меджлісу задається питанням: «Кому і навіщо це треба?» І тут же приводить у приклад депутата Верховної Ради Криму, лідера партії «Русское Единство» Сергія Аксьонова.

«Кажуть, що в місцеві депутати балотується хтось із маргіналів і хоче прославитися і стати героєм серед російськомовного, шовіністичного настрою електорату. І те, що Аксьонов бере на себе ці бандитські напади, про що розповідає в пресі, ― є повним свідченням того, що все це погоджено з владою», ― каже Джемільов.

Нагадаємо, в ніч з 30 листопада на 1 грудня 2012 року біля селища Молодіжне Сімферопольського району, близько 100 молодих людей, одягнені як козаки, серед них були і власники земельних паїв, як вони себе називали, зруйнували більше ста невеликих будиночків і фундаментів, викладених під майбутні будинки на «галявині протесту» кримських татар.

Під ранок (з інтервалом у кілька годин) невідомі напали на охоронця території наміченого будівництва Соборної мечеті «Буюк Джума ― Джамі» в Акмесджіте (Сімферополь). Вагончик-сторожка був закиданий пляшками з горючою речовиною. Від однієї з них почалося загоряння, але було вчасно загашено охоронцем.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...