• Росія запускає в обхід України ще один газопровід

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 грудня 2012 року
Сьогодні в Анапі на майданчику компресорної станції «Російська» відбудеться урочисто-символічна зварка першого стику газопроводу «Південний потік», який з'єднає газові родовища Росії з Європою через Чорне море.

У церемонії початку будівництва нового потоку візьме участь президент РФ Володимир Путін і губернатор Краснодарського краю Олександр Ткачов.

Морська ділянка третього газопроводу протягнеться по дну Чорного моря від компресорної станції до узбережжя Болгарії. Загальна протяжність газової лінії становитиме більше 900 км з максимальною глибиною 2 км. Загальний обсяг транзитного газу, як передбачається, становитиме 63 млрд кубометрів на рік, що еквівалентно 10% потреби Європи. На будівництво південної газової труби виділено €15,5 млрд, повідомляє Nrnews.

Сухопутна частина «Південного потоку» пройде через території Болгарії, Словенії, Хорватії, Греції та Австрії. Залишилося укласти відповідні міжурядові Угоди і «Дорожні карти» з Угорщиною та Сербією.

За словами Путіна, будівництво загальноєвропейського багатостороннього проекту буде завершено протягом двох років, незважаючи на європейську кризу.

Вчора в Берліні під керівництвом глави «Газпрому» Олексія Міллера відбулося XXVII засідання Європейського ділового конгресу (ЕДК) щодо бюджету Конгресу на 2013 рік та застосування положень «Третього енергопакету». Було запропоновано надати йому особливий статус транскордонного газопроводу, по якому газ буде надходити з Росії в Європу. На думку російських інвесторів, це дозволить сприяти підвищенню енергобезпеки Європи, повідомляє прес-центр «Газпрому».

На думку прем'єр-міністра Миколи Азарова, обхідні російські газопроводи знизять транзитні послуги України до нуля.

«Росія прагне повністю відмовитися від транзитних послуг України. Ми ж у свою чергу змушені будемо повністю позбавлятися від поставок газу з Росії», ― прокоментував він раніше в інтерв'ю німецькій газеті Handelsblatt, після початку експлуатації російсько-європейського газопроводу «Північний потік».

Нагадаємо, друга лінія Північного потоку вступила в дію 8 жовтня 2012 року.
Підписатися:

Коментарі