• У Китаї оприлюднили правила партійної цензури в Інтернеті

  • Середа, 16 січня 2013 року

Студенти під час протесту за вільний Тибет в 2011 році на площі Тайм-сквер в Нью-Йорку біля електронного рекламного щита, орендованого пропартійною газетою Сіньхуа. Фото: Stan Honda/AFP/Getty Images

Студенти під час протесту за вільний Тибет в 2011 році на площі Тайм-сквер в Нью-Йорку біля електронного рекламного щита, орендованого пропартійною газетою Сіньхуа. Фото: Stan Honda/AFP/Getty Images

Співробітники відділу пропаганди КНР воліють працювати приховано. Правила щодо блокування, видалення, цензури і редагування повідомлень є державною таємницею. Однак нещодавно співробітник центрального відділу пропаганди опублікував список правил цензури в Інтернеті. У коментарях до свого повідомлення він розповів і про те, які методи використовуються, щоб контролювати ЗМІ.

Ця інформація з'явилася у блозі Цзена Лі 6 січня як продовження обговорення питання з приводу цензури в газеті Southern Weekly, ліберальній газети в провінції Гуандун. Журналісти цього ЗМІ вийшли з протестом після того, як То Чжень, керівник відділу пропаганди провінції, змінив зміст новорічного випуску газети.

Цзен Лі, коректор з відділу пропаганди, пояснив, що То Чжень впровадив правила більш суворого контролю новинних повідомлень, коли вступив на посаду. Інформація, яку надав Цзен, вперше з'явилася в гонконгському ЗМІ Apple Daily.

Цзен Лі написав, що він працює в команді, завдання якої стежити, щоб заголовки формували «правильну» громадську думку.

У своєму блозі він сказав:

«Щоб переконатися, що в газеті немає помилок, і її можна без проблем публікувати, в Southern Media Group є відділ, який переглядає матеріал з метою контролю якості. Я працюю у відділі, де перевіряють матеріал. Я переглядаю статті газети Southern Weekly і допомагаю головному редактору забезпечити якість щотижневої газети».

«За останні два роки влада вимагає строго контролювати новини, і тому ми повинні цим займатися. У кожному випуску деякі статті доводилося прибирати. Іноді дві, а іноді більше, бувало і вісім. Зазвичай великі зміни вносять приблизно в десять статей. Багато статей взагалі забракували. Журналісти відчували себе пригніченими і скривдженими, але в основному могли пережити це», — повідомив він.

«Відтоді як новий начальник відділу пропаганди вступив на посаду в травні 2012 року, контролювати Southern Weekly і Southern Metropolis почали вкрай суворо. Дуже багато статей не вийшли у світ. Він навіть звелів Southern Weekly заздалегідь викреслити теми, які вони збиралися висвітлити. Репортерам не дозволялося брати в когось інтерв'ю або писати про щось, поки він не затвердить тему. Важливі доповіді та редакційні статті публікувалися тільки після того, як начальник відділу пропаганди переглядав їх», — зазначив Цзен Лі.

Apple Daily узагальнила обмеження, які запровадив відділ пропаганди:

1. Не брати інтерв'ю, не повідомляти і не коментувати новини про Бо Сілая колишнього секретаря міста Чунціна, і про його заступника Ван Ліцзюня.

2. Багато алкогольних напоїв відомих виробників імовірно містять пластифікатори. Використовувати прес-релізи агентства новин Сіньхуа і применшувати значення цієї новини.

3. В окрузі Гуаншань провінції Хенань 22 студенти отримали поранення в результаті бійки. Використовувати прес-реліз Сіньхуа, але не ставити його на першій сторінці.

4. Для будівництва деяких будівель в місті Фошань використовували морський пісок як будівельний матеріал. Не брати ні у кого інтерв'ю або коментарів на цю тему [у складі морського піску присутня сіль і використовувати його в будівництві є порушенням. Морська сіль викликає корозію сталі, з якої зроблені несучі елементи будівлі, і вона втрачає стійкість — прим.ред.].

5. В Інтернеті поширюються фотографії Сі Цзіньпіна, коли він зупинився в одному готелі під час візиту до провінції Гуандун. Їх не можна використовувати.

6. Не передруковувати і не повідомляти про інцидент з директором Центрального бюро компіляції та перекладів.

7. Тільки короткі повідомлення допустимі про корупційну справу Цюй Цзяньго, колишнього директора філії китайського банку Гуанфа (China Guangfa Bank) в Чжухай.

Лі Пін, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...