• Інститути Конфуція втрачають гроші та вчителів

  • Середа, 26 грудня 2012 року
Минулого тижня Інститути Конфуція різних країн провели конференцію в Пекіні, де обговорювали фінансові та кадрові труднощі. Ці заклади, на думку експертів, є інструментами пропаганди китайської компартії за кордоном. Пекін витратив на їхній розвиток уже понад 500 мільйонів доларів в обмін на можливість проводити «м’яку» пропаганду.

Сьома конференція Інститутів Конфуція, що закінчила свою роботу 18 грудня, проходила у Китайському національному конференц-центрі. Представники обговорили проблеми місцевої інтеграції, стабільності розвитку, а також проблему нестачі викладачів.

Інститути Конфуція, засновані компартією Китаю, щоб «пропагувати китайську мову і культуру», підпорядковуються Ханьбань — органу, який пов'язаний з міністерством освіти КНР.

Перший Інститут Конфуція відкрили у Південній Кореї в 2004 році. А потім понад 400 таких закладів і 500 навчальних програм (що запровадили при університетах і школах відповідно) поширилися по всьому світу. Як повідомляє газета Женьмінь Жибао, «рупор» комуністичного режиму, в середньому кожні три дні відкривався один Інституту Конфуція або запроваджувалася навчальна програма.

В Інститутах Конфуція часто змінюються викладачі, оскільки більшість з них є короткостроковими добровольцями. Відсутність постійних викладачів стала ключовою проблемою, яка стримує стрімке збільшення закладів закордоном, повідомляє газета Женьмінь Жибао.

Представники деяких Інститутів Конфуція також визнали, що їм важко глобально просувати цей проект. Уряди деяких західних країн та критики розглядають Інститути Конфуція як інструмент пропаганди ідеології компартії Китаю, і, таким чином, обмежують розширення цих закладів у своїх країнах.

Газета The Economist процитувала слова колишнього члена постійного комітету Політбюро Лі Чанчуня про те, що Інститут Конфуція був «важливою частиною налагодження пропаганди Китаю за кордоном».

«Започатковуючи Інститути Конфуція та сприяючи їхнььому розвитку, режим мав намір розповсюджувати комуністичну ідеологію. Ось чому Інститути Конфуція не шанують за кордоном», — сказав пенсіонер Сунь Веньгуан, колишній професор університету в провінції Шаньдун. — У них також не вистачає викладачів. Досвідчені вчителі не бажають там працювати».

Цзін Чу, позаштатний автор з провінції Гуансі, сказав: «Особливістю Інституту Конфуція є підтримання концепції авторитарного правління. Те, як вони це втілюють в життя, легко вводить в оману».

«Кожен Інститут Конфуція отримує мільйони доларів від режиму компартії Китаю, який використовує ці заклади для поширення своєї комуністичної культури по всьому світу. Це всього лиш один крок у великому плані пропаганди. Відкриття Інститутів Конфуція також створює сприятливі умови для корупції, що дозволяє закордонним спекулянтам отримати прибуток за рахунок грошей, які стягаються з китайського народу у вигляді податків», — сказав Цзін.

Цзін також додав, що у самому Китаї школи дуже часто перебувають у поганому стані, до того ж багато дітей не може собі дозволити ходити до школи. Цей факт викликає гнів, оскільки компартія витрачає гроші на зовнішню пропаганду, ігноруючи при цьому потреби свого народу.

«Хто платить за інститути Конфуція?» — під такою назвою у травні цього року дослідник Цай Шенькунь опублікував у своєму блозі статтю. У ній мовиться: «Працівники цих закладів кажуть, що всі закордонні інститути Конфуція мають величезні фінансові витрати. Існує багато причин таких збитків. У першу чергу, це відсутність прозорості фінансових операцій. Таким чином, з одного боку, проект Інституту Конфуція став бездонною фінансовою ямою, з іншого ― він перетворився у банкомат для посадових осіб міністерства освіти, який дає можливість знімати іноземну валюту».

Тан Жуей, NTD

----------------------------------

Китайський режим

Читайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Коментарі