• Асада звинуватили у застосуванні хімічної зброї

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 24 грудня 2012 року
Сирійські опозиціонери і ряд арабських ЗМІ сьогодні звинуватили президента країни Башара Асада в першому застосуванні хімічної зброї з початку громадянської війни в країні.

Зокрема Haaretz і Associated Press повідомляють із посиланням на Аль-Джазіра (Al-Jazeera), що урядова сирійська армія скинула з реактивних винищувачів на околиці Хомса дві бомби з отруйними речовинами.

В результаті від задухи загинуло не менше шести жителів. Десятки доставлені в лікарню у важкому стані. Багато сирійців скаржилися на утруднене дихання, нудоту і розлад свідомості.

На відео Аль-Джазіри, розміщеному на Ютубі показується, як пораненому чоловіку одягають респіратор після враження нервово-паралітичним газом.

Опозиція також заявила, що чотири людини осліпли, ще стільки ж були паралізовані.

«Ситуація дуже серйозна. У нас не вистачає протигазів, ми не знаємо, що це за газ, але лікарі кажуть, що такий результат може викликати газ зарин», ― цитує Аль-Джазіра одного з повстанців.

У той же час глава МЗС РФ Сергій Лавров переконаний, що Асад не піде на «політичне самогубство», застосовуючи хімзброю, пише Лента.ру. Він заявив, що Росія має дані про переміщення хімічної зброї всередині Сирії. За інформацією Москви, Асад перевозить цю зброю в найбільш охоронювані місця і робить це не з метою застосування, а заради «безпеки арсеналів».

Раніше, 23 грудня, іранські ЗМІ повідомили про те, що сирійська опозиція застосувала проти солдатів сирійської армії хімічну зброю.

Нагадаємо, в останні кілька тижнів США і ряд західних країн повідомили, ґрунтуючись на отриманих ними розвідувальних даних, що режим Асада переміщує і готує до використання хімічну зброю. На їхню думку, уряд Сирії став це здійснювати після того, як почав втрачати контроль над країною.
Підписатися:

Коментарі