ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна не вступає до Митного союзу - Путін

Велика Епоха
Україна не подавала офіційної заявки про вступ до Митного союзу. Про це сьогодні заявив президент Росії Володимир Путін.

Фото: ALEXEY DRUZHININ/AFP/GettyImages
Фото: ALEXEY DRUZHININ/AFP/GettyImages
Відповідаючи на запитання журналіста телеканалу «1+1» на підсумковій прес-конференції в Москві, в Центрі міжнародної торгівлі, Путін сказав:

«Ви знаєте, мова не йде про приєднання України до Митного союзу, тому що для цього ми повинні отримати офіційну заявку від України. Такої заявки не було. Але ми розуміємо заклопотаність української сторони тим, що в міру розвитку МС, частина функцій національних держав перейде на наднаціональний рівень і в Комісію Митного союзу, і Україні все складніше і складніше буде вирішувати економічні питання, пов'язані з роботою як на нашому ринку, так і на ринку третіх країн», ― цитує відповідь прес-центр президента Росії.

Путін позначив, що зараз українські партнери шукають співпраці з Митним союзом в тих формах, які були б прийнятні для України, і в той же час вписувалися б у рамки правових норм інтеграційного об'єднання МС.

«Адже з урахуванням глибини нашої кооперації, Митний союз має чимале значення для економіки України. Це дуже серйозне питання, пов'язане з розвитком цілих галузей української економіки і з підтриманням належного рівня ринку праці. Зрозуміло, український уряд шукає виходи з цієї ситуації», ― продовжив російський президент.

В кінці він зазначив, що Росія готова і зараз вести «непростий діалог» з Україною як по цьому питанню, так і з приводу газової суперечки. І цей діалог стосується не тільки українсько-російських відносин, а й господарських суб'єктів.

«Я думаю, якщо ми будемо працювати як найближчі партнери та справжні друзі, то ми знайдемо компромісні рішення», ― закінчив Путін.

Нагадаємо, напередодні Президент України Віктор Янукович відклав візит до Москви через недомовленість з приводу Митного союзу і неузгодження конкретних кадрових призначень у новому уряді, як повідомляла раніше Велика Епоха.