• Європейській парламент ухвалив ще одну резолюцію щодо України

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 13 грудня 2012 року

Європарламент сьогодні затвердив резолюцію, в якій закликав уряд України покінчити з виборчим правосуддям, дотримуватися верховенства закону, йти шляхом демократичних принципів та свободи ЗМІ.

Європейські парламентарії закликали владу України вирішити питання звільнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка до рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), у зв'язку з чим висловили готовність почекати, повідомляється на сайті ЄС.

«Євросоюз наполегливо закликає українську владу знайти розумне і справедливе рішення щодо справ лідерів опозиції. Зробити це спільно з посланцями Європарламенту Олександром Кваснєвським і Петом Коксом. ЄС закликає український уряд поважати і виконувати остаточні рішення Європейського суду з прав людини щодо справ Юлії Тимошенко і Юрія Луценка», ― зазначено в тексті резолюції.

У документі Європарламент підтверджує бажання ЄС підписати угоду про асоціацію з Україною, можливо, до часу проведення саміту Східного партнерства у Вільнюсі, який намічений на листопад 2013 року. Однак це підписання відбудеться тільки в тому випадку, якщо «країна продемонструє відчутний прогрес на шляху демократичних принципів, верховенства закону, незалежності судової системи та свободи ЗМІ».

Депутати Європарламенту стурбовані тим, що в 2012 році парламентські вибори в Україні не відповідали міжнародним стандартам і стали «кроком назад» у порівнянні з попередніми виборами. Спостерігалися залякування кандидатів та представників їхніх виборчих дільниць, було відсутнє збалансоване висвітлення в ЗМІ і зафіксовані порушення у підрахунку голосів.

Незважаючи на це, парламентарії підтримують прагнення українського народу до Євросоюзу і застерігають від спроби ізолювати Україну, що може призвести до «сприятливих умов для недемократичних режимів». ЄС, як і раніше, хоче співпрацювати з Україною і допомогти вдосконалювати демократичні інститути і просувати необхідні реформи, йдеться в повідомленні.

Депутати закликають Раду продовжити діалог між Україною з ЄС щодо лібералізації візового режиму.

Депутати Європарламенту одностайно висловили збентеженість і через зростання націоналістичних настроїв в Україні (мається на увазі проходження в український парламент партії «Свобода»). Європарламент нагадує, що расистські, антисемітські та ксенофобські погляди не узгоджуються з фундаментальними цінностями та принципами ЄС. Євродепутати закликають продемократичні партії в українському парламенті не спілкуватися з цією партією або створити коаліції проти цього об'єднання.

Нагадаємо, у попередніх резолюціях Євросоюзу по Україні містилася вимога негайного звільнити Юлію Тимошенко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...