• Кожну другу дитячу іграшку в Україні забракували

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Середа, 12 грудня 2012 року
З серпня цього року по сьогоднішній день Державна інспекція з питань захисту прав споживачів перевірила понад 255 тисяч іграшок, що продаються в Україні. З них 154 тисячі іграшок, або більше ніж кожна друга, забраковано, оскільки вони не відповідають якості.

Про це повідомив Сергій Кияниченко, заступник директора департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку, сьогодні на прес-конференції «Токсичні метали в дитячих іграшках: чи в безпеці наші діти», де були оголошені результати міжнародного дослідження якості дитячих іграшок.

Держспоживінспекція є одним із контрольних органів, який перевіряє товари дитячого асортименту.

За словами Кияниченка, такі перевірки вони почали робити тільки з серпня 2012 року, коли набув чинності новий Закон України про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції.

До порушників у всіх випадках застосовуються санкції, зазначає він. Сума штрафів для різних випадків різна, і визначається вона згідно з двома законами — згаданим Законом про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції, а також Законом України про захист прав споживачів.

За словами Кияниченка, вся забракована продукція була вилучена. Суб’єкти господарювання, які поставили таку продукцію, мусять її повернути туди, звідки завезли, або утилізувати за власний рахунок.

Чиновник відзначає, що серед цих 60% бракованої продукції основним порушенням було відсутність маркування та національного знаку відповідності.

«На жаль, одне із основних порушень — це відсутність супроводжувальних документів взагалі. В такій ситуації порада споживачеві одна — дивіться супроводжувальні документи, дивіться сертифікати якості, і якщо їх нема — це основна причина, щоб прийняти рішення не купувати цей товар», — каже він.

Між тим, установа досліджує іграшки лише згідно з планом перевірок. Кияниченко каже, що невідомо, скільки на ринку всього продається дитячих товарів — немає такої статистики.
Підписатися:

Коментарі