• Нічні пожежі освітили Західну Австралію

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 12 грудня 2012 року
NASA і Національне управління океанічних і атмосферних досліджень на цьому тижні опублікувала нову картинку «чорних перлів», на якій яскравими спалахами освітилися незаселені райони західної частини Австралії.

Багато уважних спостерігачів нічних зображень Землі запитали: чому ж у цих областях були відзначені засвічення?

Ці спалахи були зібрані національним орбітальним супутником Suomi NPP далеко від міст і в більшості своїй відбулися через лісові пожежі. Вчені стверджують, що поблизу цих крапок, що світяться, немає ніяких міст чи промислових об'єктів. Це підтверджується й іншими даними, зібраними за допомогою супутника.

Композитне зображення нічного освітлення в цій області материка було зібране супутником на основі показань, отриманих за 9 днів у квітні і за 13 днів у жовтні 2012 року.

Проте пожежі або інші освітлення (наприклад, на суднах), що відбулися в різний час і в різні дні на масштабній безлюдній території в різних областях Західної Австралії, фоторобот супутника інтегрував у картинку як за один день, тобто передав їх сукупний результат. І це не міські вогні, підкреслює прес-центр NASA.

Інші фактори, які могли стати причиною появи на зображенні в незаселених областях Австралії яскравих точок ― це рибальські човни, газове горіння, блискавки, буріння нафтових свердловин або видобуток корисних копалин. Один з таких прикладів — видобуток природного газу в Північній Дакоті, пише NASA.
Підписатися:

Коментарі