• У столиці Швеції нагородили лауреатів Нобелівської премії-2012

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 11 грудня 2012 року
У концертному залі Стокгольма завершилася церемонія нагородження лауреатів Нобелівської премії за 2012 рік у сфері фізики, хімії, медицини, фізіології, літератури і економіки.

Нобелівськими лауреатами в цьому році стали дев'ять осіб із Франції, Великобританії, США, Китаю та Японії, повідомляє Stockholm News.

Премію з фізики отримали американець Девід Уайнленд (David Wineland) і француз Серж Арош (Serge Haroche) за новаторські методи вимірювання та контроль окремих квантових систем. У майбутньому ці дослідження можуть стати основою для створення квантових комп'ютерів.

Премію з хімії завоювали американські дослідники Роберт Лефковіц (Robert Lefkowitz) і Брайан Кобілка (Brian Kobilka) за дослідження клітинних рецепторів, сполучених з G-білками. Відкриття механізму їхньої роботи ляже в основу нових лікарських препаратів.

Премію з медицини та фізіології отримали професор з Японії Шинья Яманака (Shinya Yamanaka) і британський біолог Джон Гердон (John Gurdon) за дослідження в області стволових клітин і клонування тварин.

Премія з літератури дісталася китайському письменникові Мо Яню (Mo Yen) за «галюцинаторний реалізм». Це псевдонім прозаїка, справжнє його ім'я ― Гуань Моє (Guan Moye). Твори письменника перекладено на більш ніж 10 мов.

І останні два номінанти в області економіки ― американські дослідники Елвін Рот (Alvin E. Roth) та Лойд Шеплі (Lloyd Shapley). Високу нагороду Нобеля вчені розділять за розробку теорії розподілу та її практичне застосування в ринковому плануванні.

У цьому році сума нагород у кожній із номінацій становить $1,2 млн.

Напередодні, 10 грудня, в Осло Нобелівську премію миру вручили Євросоюзу.

Нагадаємо, премія Альфреда Нобеля традиційно вручається починаючи з 10 грудня ― дня смерті її засновника.
Підписатися:

Коментарі