• Українцям дозволять перепланування квартир без дозвільних документів

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 грудня 2012 року

Президент України Віктор Янукович доручив уряду до 17 грудня 2012 року підготувати і внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо врегулювання містобудівної діяльності, дозвільних документів у сфері будівництва, реєстрації нерухомості та послуги з оформлення землі.

Відповідне доручення щодо одержання адміністративних послуг розміщено на сайті Президента.

У першому пункті указу наголошується, що слід скасувати необхідність отримання дозволу на перепланування та переобладнання житлового приміщення (житлового будинку, частини житлового будинку, квартири або частини квартири, кімнати), якщо немає втручання в несучі конструкції будівлі. При цьому містобудівник повинен визначити умови для реконструкції та капітального ремонту житлового будинку або квартири (приміщення; квартира в м. Львів).

При реконструкції або капітальному ремонті квартири в багатоквартирному житловому будинку, що зачіпає несучі конструкції, необхідно отримати декларацію або дозвіл на виконання таких робіт. В іншому випадку особи, відповідальні за виконання будівництва, будуть нести адміністративні покарання. Відповідальність встановлена і за вказівку недостовірних даних у дозвільних документах.

Згідно з даними дорученнями, український уряд і керівники місцевих адміністрацій повинні відкрити на території країни мережі центрів з надання адміністративних послуг та визначити плату за такі послуги. До них належать оформлення землі та реєстрація нерухомості, оформлення документів щодо вирішення того чи іншого виду будівництва (капремонту, реконструкції).

Одним із ключових завдань є створення Єдиного державного порталу адміністративних послуг.

Підписатися:

Коментарі