• До довічного ув'язнення засуджено соратника Ратко Младича

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 13 грудня 2012 року
Міжнародний трибунал по колишній Югославії (ICTY) більшістю Судової палати II засудив сербського генерала Здравко Толіміра до довічного ув'язнення.

Суд відбувся вчора в Гаазі, повідомляє прес-центр ICTY. Колишнього воєначальника визнали винним у злочинах проти людяності, в геноциді боснійських мусульман у 1995 році та у співучасті в розправі над полоненими під час громадянської війни в Боснії та Герцеговині.

Обвинувальний вирок судді Ньямбе щодо Толіміра містить вісім пунктів, за якими «праву руку» командувача армією Сербії Ратко Младича визнали винним.

Серед них: вбивства працездатних боснійських мусульман з анклаву Сребреніца в період між 11 липня і 1 листопада 1995 року, насильницька їхня депортація, вбивства невеликих груп чоловіків із Сребрениці, цілеспрямовані вбивства трьох боснійських мусульманських лідерів з охорони навколишнього середовища та інші акти переслідування.

Палата дійшла також висновку, що в результаті переслідування людям було завдано серйозної шкоди в формі тяжких тілесних ушкоджень чи розумового розладу, що є актом геноциду. Серед них жертвами були жінки, діти і похилі люди з анклавів Сребреніци.

Крім того, Судова палата II встановила, що за участю Толіміра в анклаві Сребрениці були вбиті від 4970 до 6000 боснійських мусульман у період з 13 липня по серпень 1995 року. Через крайні страждання пройшли від 30 000 до 35 000 жінок і дітей, насильно депортованих із своїх анклавів у місця, де вони були нездатні жити нормальним життям.

Спочатку звинувачення Здравко Толіміру було пред'явлено 10 лютого 2005 року і оголошено 25 лютого. Обвинуваченого було заарештовано 31 травня 2007 року і передано в розпорядження Трибуналу. Процес у справі розпочався 26 лютого 2010 року.

З моменту свого створення ICTY, Трибунал пред'явив звинувачення 161 особі за серйозні порушення гуманітарного права, скоєні на території колишньої Югославії з 1991 по 2001 роки. З них 130 осіб засуджені до термінів тюремного ув'язнення.

Раніше був засуджений трибуналом до 27 років тюрми колишній заступник міністра внутрішніх справ Югославії Властімір Джорджиєвіч. Зараз його справа перебуває на розгляді в Апеляційній палаті ICTY.

Нагадаємо, суд над головнокомандувачем Сербської армії під час боснійського конфлікту Ратко Младичем почався 16 травня 2012 року. Його звинуватили за 11 пунктами злочину. Серед них злочини проти людяності і геноцид. Младичу вдавалося переховуватися від правосуддя 16 років.

У той же час, 28 червня 2012 роу ICTY зняв звинувачення з екс-президента боснійської Сербської Республіки Радована Караджича. Воно стосувалося геноциду в муніципалітетах Боснії і Герцеговини.
Підписатися:

Коментарі