ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кортеж президента Грузії закидали камінням

Велика Епоха
У Кутаїсі сотні грузинів закидали камінням президента Грузії Михайла Саакашвілі і його ескорт.

Михайло Саакашвілі. Фото: Sergei Supinsky / AFP / Getty Images
Михайло Саакашвілі. Фото: Sergei Supinsky / AFP / Getty Images
Інцидент стався напередодні, 19 грудня, коли президент виходив з офісу партії «Єдиний національний рух» під посиленою охороною. Учасники антипрезидентської акції вимагали дострокової відставки керівника країни, повідомляє агентство «Тренд».

Натовп також закидав соратника Саакашвілі, депутата Акакія Мінашвілі, завдавши обом «фізичну образу», як зазначено в грузинських ЗМІ.

Учора ввечері, після інциденту в Кутаїсі, Саакашвілі зробив заяву, що продовжить свої поїздки по країні і навіть готовий зустрічатися з народом без охорони.

«Ніхто не дочекається, що я відмовлюся від поїздок по країні і зустрічей з людьми. Я буду бувати в народі кожен день, і мені не потрібна ні охорона, ні броньовані машини, ні вертольоти. Можете все забрати. Я буду ходити пішки», ― процитувало видання «Новини-Грузія» промову президента.

У свою чергу прем'єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі засудив агресію і закликав народ утриматися від провокацій і подібного роду протистояння. Він також доручив МВС почати розслідування нападу в Кутаїсі і притягнути до відповідальності всіх порушників закону.

Нагадаємо, на жовтневих виборах до парламенту виграла коаліція Іванішвілі «Грузинська мрія», яка ще до виборів вимагала дострокової відставки Саакашвілі. За виборами послідувала зміна уряду, до нового складу якої увійшли противники партії президента. Таким чином, президент визнав свою поразку, і його партія «Єдиний національний рух» пішла в опозицію. У країні почалися затримання вищих чиновників, які працювали при Саакашвілі. Деякі з його соратників змушені були покинути Грузію.