• У Криму татари розгромили виставку про Сталіна

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 грудня 2012 року
Сьогодні в Сімферополі кримські татари розгромили виставку, присвячену 133-річчю з дня народження Йосипа Сталіна.

Як передає прес-центр Меджлісу, проведення виставки кривавого радянського вождя ініціював регіональний осередок російської організації «Суть часу ― Крим». Під час її проведення також роздавалися листівки із закликом розібратися в історії.

До стендів заходу, влаштованого на вулиці в центрі міста, підійшли кілька кримських татар і зажадали зняти портрет Сталіна. Потім глава секретаріату меджлісу Заїр Смедляєв збив ногою стенд, який завалив всі інші. Після цього татари порвали плакати і розмалювали їх фарбою з балончика.

Організатори навіть не намагалися протидіяти правопорушникам. Міліція також не втручалася, констатуючи, що їй зрозумілі емоції татар. Все закінчилося без постраждалих і інцидентів.

Напередодні, 20 грудня, глава Меджлісу кримських татар Мустафа Джемільов розповсюдив протестну заяву, в якій попросив організаторів експозиції не робити провокацію.

Нагадаємо, кримські татари були масово виселені з Криму в Середню Азію, на Урал і в Сибір у 1944 році за указом Сталіна. Останній звинуватив їх у дезертирстві та пособництві німцям.
Підписатися:

Коментарі