• Яхта засновника «Apple» заарештувана за борги

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 грудня 2012 року

Розкішну 78-метрову яхту засновника «Apple» Стіва Джобса заарештували на вимогу дизайнера-мінімаліста Філіпа Старка, який розробляв проект судна.

За його заявою, розпорядники Стіва Джобса не перерахували йому €3 млн, пише EXPATICA. Відповідний суд відбувся в минулу середу в Амстердамі.

Тепер супер-яхту «Венера» буквально «прикували до лави підсудних» у порту Амстердама, повідомляє видання з посиланням на Financieele Dagblad (FD). У свою чергу, портову службу проінструктували стежити за тим, щоб «арештована» часом не зникла.

У проектуванні яхти Філіп Старк працював з Джобсом протягом багатьох років. Згідно з угодою, він повинен був отримати від компанії 6% від витрат на проект, повідомив в інтерв'ю газеті адвокат Роланд Классен (Roeland Klaassen).

Спочатку яхта була оцінена в €150 млн, з цієї суми Старку по праву належало близько €9 млн. Але спадкоємці Джобса сказали, що фактична вартість судна становила €105 млн, що давало право французькому дизайнерові претендувати вже на суму близько €6 млн. Таким чином, йому не доплатили €3 млн. Офіційного ж контракту Джобс з Старком не укладав, оскільки вони були друзями і створювали проект на основі довіри, пише FD.

Майже 80-метрова яхта з алюмінієвим корпусом і скляними ілюмінаторами була побудована в голландській верфі компанією Royal De Vries і спущена на воду спадкоємцями Джобса два місяці тому.

Нагадаємо екс-глава компанії Apple помер від раку в жовтні минулого року.

Підписатися:

Коментарі