• Українці пов’язують якість життя із владою

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 21 грудня 2012 року

Для покращення якості життя необхідно змінити державне управління — так відповіла більшість учасників опитування в рамках проекту «Майбутнє, якого ми прагнемо», який проводила Програма розвитку ООН в Україні. Експерти ж вважають, що покращення повинне починатися з пересічного громадянина і його ставлення до життя.

Майже половина (46%) із 20 тисяч учасників анкетування вважають, що зміни в державному управлінні допоможуть покращити якість життя. Ще 34% вважають, що вирішальним у цьому питанні є добробут населення, 29% — покращення в сфері бізнесу та виробництва, і 14% — у сфері охорони здоров’я. 11% опитаних сказали, що для покращення якості життя необхідні вдосконалення в сфері науки та культури, 5% — у сфері освіти, 5% — природних ресурсів та 2% — в енергетичній галузі.

Експерти ж вважають неправильною позицію, за якою українці пов’язують всі свої біди із владою.

«Якість життя є в добробуті, в охороні здоров’я, в культурі, але в жодному разі не в державному управлінні, — каже Катерина Рибальченко, старший програмний менеджер ПРООН. — Ми приділяємо надто велику увагу державному управлінню, і в цьому полягає проблема».

Інші експерти, думку яких з’ясовували в ході опитування, вказували на те, що українцям потрібно змінити ставлення до життя, перестати бути байдужими до справ суспільства, а також сконцентруватись на тому, що вони самі можуть змінити, каже Юлія Масієнко, заступник директора компанії InMind, технічного партнера проекту «Майбутнє, якого ми прагнемо».

«Менталітет та корупція — два улюблених слова, які зустрічаються дуже часто», — говорить Юлія Масієнко. Ці дві великі проблеми української нації називали експерти.

«Вся ця картина відображає ставлення українців до сучасного життя: ми хочемо результат тут і зараз», — каже Сергій Біденко, керівник навчального проекту «Дітки-монетки».

А про довгострокову перспективу, до якої належать сфери науки, освіти та здоров’я, на думку експерта, люди поки що не задумуються. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...