• Україна зробила дуже велику помилку - Путін

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 20 грудня 2012 року
Україна зробила дуже велику фундаментальну і стратегічну помилку, не давши свого часу в оренду Росії українську газотранспортну систему.

Про це заявив президент РФ Володимир Путін сьогодні, під час підсумкової прес-конференції в Москві.

«Свого часу ми пропонували спільно з європейськими колегами взяти в оренду газотранспортну систему України (ГТС), не порушуючи українського законодавства, не забираючи в свою власність цю ГТС, а залишаючи її Українській державі. Пропонували також взяти на себе зобов'язання щодо розвитку і завантаження цієї ГТС», ― цитує прес-служба президента Росії відповідь Путіна на запитання журналіста.

Далі голова РФ зазначив, що відмова в цьому питанні української сторони, а також газовий українсько-російський скандал, що вибухнув у 2009 році, спонукав Росію прискорити свої інфраструктурні проекти: Північний і Південний потік в обхід України і розвиток LNG (зрідженого газу) в східній частині РФ.

«Зараз Газпром активно виходить на ринки своїх традиційних споживачів, незалежно від транзитних можливостей наших сусідів. Ми закінчили будівництво „Північного потоку“ по дну Балтійського моря. У нас по дну Чорного моря вже функціонує і так званий „Блакитний потік“ до Туреччини. Тепер ми обговорюємо з нею можливість прокачування більшого обсягу газу по цьому маршруту, тобто побудування додаткових споруд прокачування. Ми розпочали будівництво газової труби „Південний потік“ по дну Чорного моря і вийшли до дна Тихого океану. Те ж саме і в східній частині нашої країни, де ми розвиватимемо LNG. Тому такої транзитної залежності від України вже не буде. У цій ситуації постає питання взагалі про доцільність існування української ГТС, а це, як розумієте, системне питання для економіки України», ― резюмував президент РФ.

У той же час, Путін підкреслив, що Росія готова і зараз вести діалог з Україною з приводу її газотранспортної системи (НАК «Нафтогаз України») і знаходити компромісні рішення в газовій тематиці.

Підписатися:

Коментарі