• Дозвільні центри України: як вони працюють

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    П'ятниця, 14 грудня 2012 року
З 1 січня 2012 року згідно із Законом «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» документи дозвільного характеру фізичним та юридичним особам нашої країни видаються виключно у відповідних центрах. Про подробиці функціонування таких організацій журналіст Великої Епохи довідався в Центрі дозвільних процедур «Єдине вікно» Дніпропетровської міської ради.

По-перше, важливою умовою є те, що послугами такого центру може користуватися тільки директор підприємства або особа, що отримала письмову довіреність від нього.

У центрі є інформаційний зал, де можна отримати необхідну консультацію, бланки для оплати послуг, зразок оформлення довіреності та іншу інформацію. Після оплати послуги директор (довірена особа) з паспортом, чеком і необхідними документами (про їх комплект можна дізнатися в інформаційному залі) потрапляє в порядку живої черги до одного з реєстраторів, який за відсутності зауважень видає дозвільний документ на місці.

З огляду на те, що на місто припадає всього один такий центр — черга тут чимала (особливо, за словами працівників, — в останньому місяці року, грудні). Щоб потрапити на прийом до реєстратора, часто доводиться чекати кілька годин. Є, звичайно, альтернатива — приватні фірми, агенти яких з рекламними листівками стоять біля входу будівлі. Вони обіцяють оформити документи протягом 10—15 хвилин без черги. Однак їхні послуги значно дорожчі. Наприклад, отримати виписку з реєстру коштує 150—250 грн (у кожної фірми ціни на одну й ту ж послугу індивідуальні), в той час як в центрі виписка коштує всього 17 грн.

Ціни на послуги дозвільного центру наступні: видача довідки державного мита — 20 грн 40 коп, видача виписки з реєстру — 17 грн, державна реєстрація юридичної особи — 170 грн, державна реєстрація фізичної особи-підприємця — 34 грн, державна реєстрація змін відомостей про фізичну особу-підприємця — 10 грн 20 коп, державна реєстрація змін установчих документів — 51 грн, публікація повідомлень у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації — 51 грн.
Підписатися:

Коментарі