ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Києву і всій країні загрожує техногенна катастрофа - «Київводоканал»

Велика Епоха
«Київводоканал» та Бортницька станція аерації (БСА) б'ють тривогу про те, що найближчим часом Києву і всій країні загрожує техногенна та екологічна катастрофа.

Аварійний Метантенк на Бортницький станції аерації. Фото: Nikkolo
Аварійний Метантенк на Бортницький станції аерації. Фото: Nikkolo
Перший і другий очисні блоки БСА можуть відмовити в будь-який момент, але потрібна термінова реконструкція всіх трьох об'єктів, попередили в правлінні станції та «Київводоканалу».

«У січні цього року була велика аварія на колекторі. Це може повторитися в будь-який момент в іншому місці. З ситуацією ми справляємося, але зможемо ще протриматися максимум рік-два», ― цитує газета «Сегодня» Вікторію Яковлєву, радника глави правління з інформаційної політики «Київводоканалу».

Директор БСА Володимир Бражник зі свого боку попередив, що відмова систем БСА загрожує не тільки Києву, а й усій країні. Зараження річки Дніпро спричинить техногенну та екологічну катастрофу, якщо на станції піде щось не так.

«Там у нас [на мулових полях — прим. авт.] накопичено вже понад 10 млн кубометрів опадів, і це ― дуже велика проблема підприємства», ― сказав він.

За словами чиновників підприємств, реконструкція вимагає величезних витрат ― 5 млрд грн, однак на сьогоднішній день у них немає навіть комплексного проекту реконструкції.

«Місто виділити таку суму не може тому, що її просто немає у міському бюджеті. Ми вважаємо, її має виділити уряд», ― сказала Яковлєва.

Нагадаємо, вночі 17 січня 2012 року на самопливному Лівобережному колекторі БСА сталася аварія з причини провалу. Глибина ями становила 8 метрів, а довжина і ширина ― по 10 метрів, як повідомляла раніше Велика Епоха.