• Чжоужуан — старовинне поселення на воді

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Середа, 5 грудня 2012 року

Чжоучжуан

Чжоучжуан ― китайська Венеція. Фото: Наталья Григорьева/liveinternet.ru

У сучасному урбанізованому світі оточена найновішими технологіями людська душа прагне затишку та спокою в обіймах природи. Люди все більше і більше обертаються назад до незатійливого життя наших предків, їх побуту і традицій.

Будинки з чорними стріхами і червоними дверима, відполіровані до прозорості мушлі, що слугують склом у вікнах, халат з непрямим подолом, чай «Апо» ― ось чим зустріне вас Чжоучжуан ― китайське містечко з тисячолітньою історією.

Чжоучжуан

Чжоужуан ― місто на воді. Фото: Нiна Смiрнова/foto.mail.ru

Чжоучжуан розташований між озером і річкою на каналі Цзінхан, всього за 30 км від Сучжоу і за 100 км від Шанхаю.

В епоху Весни і Осені (770―476 рр. до н.е.) місто було феодальним володінням Яочен і називалося Чженьфенлі. В епоху династії Північна Сун в 1086 році Чжоу Дігун, який був набожним буддистом і мав статки, пожертвував монастирю Цюаньфа 13 га землі. За це вдячні жителі перейменували містечко в Чжоучжуан («поселення Чжоу»). В епоху Мін Чжоучжуан став процвітаючим містом, куди приїжджали жити художники і сановники, які не шкодували грошей на зведення своїх розкішних дворів і кам'яних мостів.

Головні вулиці Чжоучжуана є канали, тому місто часто називають східною Венецією. Практично кожен будинок має власний причал. У місті ціла флотилія водних «таксі». Також можна прогулятися і сушею по вимощених каменем тротуарам уздовж цих каналів.

Чжоучжуан

Кажуть, найкращий час для відвідування міста ― вечір, коли над каналами згущаються сутінки і червоні ліхтарики, підвішені до дахів будинків, відбиваються у воді.Фото: Lao/photocentra.ru

Історичні пам’ятки Чжоужуана

В історичному центрі Чжоучжуана зосереджено близько 100 старовинних китайських дворів, більше 60 цегельних арок з майстерним різьбленням і 14 стародавніх мостів.

Символом Чжоучжуана вважається міст Шуанцяо (Подвійний міст). Складається він з двох мостів ― Шидецяо і Юнаньцяо, що з'єднують дві річки. Арка Шидецяо кругла, а під Юнаньцяо арка прямокутна. Ці два мости утворюють літеру «Г», тому місцевим жителям він нагадує старовинний китайський ключ. Збудований він під час правління імператора Ванлі (1573―1619 рр.) династії Мін.

Ієрогліфи «багатство» і «спокій» склали назву моста Фуанцяо. Побудований у 1355 році в період правління монгольської династії Юань він зберігся у первозданному вигляді. З двох сторін арковий міст доповнюють вежі, в яких нині розташовані магазини, ресторанчики і чайні кімнати.

Музейними експозиціями стали тронні зали багатих людей. Експонуються музичні інструменти, шахи і товсті сувої старокитайських премудростей.

Резиденція родини Шень, збудована в 1742 році, ― прекрасний зразок мінської архітектури. Розкішний будинок належав багачеві Шень Ваньсаню, першому мільйонерові Цзяннань (територія, що займає правий берег Янцзи). 2 000 кв. м. комплексу включають в себе близько сто кімнат, сім дворів і п'ять арок. У середній частині комплексу знаходяться чайна кімната, зал для прийому гостей і цегляні ворота заввишки 6 м, які прикрашають різьблення, що розкривають теми історичних сюжетів.

Розкішна резиденція сім'ї Чжан побудована в 1436―1449 рр. в період династії Мін багатою родиною Сюй. На початку правління Цін цю резиденцію купила родина Чжан. Територія комплексу налічує 6 дворів і більше 70 кімнат. У маєтку є дивовижний зал, під яким протікає річка Жуцзін. Називається він зал Нефритової ластівки (зал Юйянь).

Монастир Ченсюй ― найвідоміший даоським храм в регіоні Учжун, побудований в 1086―1093 роках за часів правління династії Сун (XXI ст.). Зали монастиря просторі і елегантні. До монастиря веде довгий і дуже красивий кам'яний міст, під яким плавають тисячі золотих рибок.

Чжоужуан ― не єдине місто на воді. В Піднебесній їх безліч. Це Наньсюнь, Ситан, Чжуцзяцзяо, Учжэнь, Тонлгі,Чибао, Фенхуан, у водах яких відбиваються червоні китайські ліхтарики.

Чжоучжуан

Чжоучжуан ― місто на воді. Фото: Ніна Смірнова/foto.mail.ru

Підписатися:

Коментарі