• Острів Хайнань - прозоре море, м’який тропічний клімат і вічне літо

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Четвер, 9 лютого 2012 року

Ласкаво просимо на острів Хайнань!

Прозоре море, реліктові ліси, м’який тропічний клімат, плантації манго та кокосів і вічне літо.

 

острів Хайнань 1

Острів Хайнань ― прозоре море, м’який тропічний клімат і вічне літо.

Фото: almaritour.com.ua

Острів Хайнань

Хайнань, що з китайської можна перекласти як «морський південь», ― це тропічний острів і провінція Піднебесної. Він омивається Південно-Китайським морем та «межує» з Гонконгом, В’єтнамом, Малайзією та Індонезією.

51% острова Хайнань займають ліси. У центрі острова недоторканні джунглі, більше 3000 видів рослин. На схилах гір розкинулись поля чаю та кави, а на східному узбережжі — унікальне поєднання мангрових лісів і морських акваторій з кораловими рифами.

Чисте повітря Хайнаню — найчистіше у світі (якщо не враховувати кубинську Гавану).

На північному узбережжі острова Хайнань будуються фешенебельні курорти, на сході розкинулися поля кокосових пальм і джунглі, пам'ятки історії, термальні джерела і символ нової Азії Акваполіс Боао. Південне узбережжя Хайнаню по чистоті моря, пляжів і розвиненості інфраструктури конкурує з кращими світовими курортами. Тут створюється одне з чудес світу ― центр буддійської культури, краси та довголіття ― грандіозний ландшафтний парк Наньшань. Західний та Центральний Хайнань відомий будинком-музеєм великого поета Су Ши, найбільшим екологічним заповідником Цзяньфенлін, комплексом підземних печер та селищами етнічних народностей Лі та Мяо.

За підсумками 2011 року острів Хайнань прийняв 30 мільйонів гостей. До 2020 року він планує стати одним з провідних центрів міжнародного туризму.

 

острів Хайнань 2

Пальма — емблема острова Хайнань.

Фото: photo.qip.ru/users/sculptor

Хайнань — острів довгожителів. Кажуть, що саме вживання кокосів подовжує молодість і красу. А тутешні плантації кокосів — найбільші у світі. Ще, крім десятка сортів манго та бананів, можна зустріти безліч екзотичних чудасій: колючого «їжачка» рамбутана, «палаючого дракона» пітахайю, аннону, гуаву, маракуйю, помпельмуса, плоди хлібного дерева та улюбленця туристів — дуріана. Справжнє фруктове свято цілісінький рік!

 

острів Хайнань 3

Щорічно у грудні на острові Хайнань проходить фестиваль квітів.

Фото: photo.qip.ru/users/sculptor

Ботанічний сад тропічних рослин

Чудовий тропічний парк розкинувся на 32 га поряд з родоновими джерелами Сінлун. Він налічує більше 1000 видів екзотичних рослин, куди входять і зникаючі види. Це один із генетичних банків країни.

У парку велика колекція пальм. Тут створена система озер, де ростуть унікальні водні рослини та посаджені численні фруктові сади. Крім можливості побачити, як вирощуються ванільні орхідеї, кава, перець, какао, дуріан, мангостин, також можна спробувати їхні плоди у спеціально відведеному місці.

 

острів Хайнань 4

Острів Хайнань — це більше 1000 видів екзотичних рослин.

Фото: photo.qip.ru/users/sculptor

 

острів Хайнань 5

Добрим тоном на острові вважається замовити стільки страв, щоб вони не помістилися на столі.

Фото: vene_ro4ka/yablor.ru

 

острів Хайнань 6

Хайнанські перли в давнину прикрашали імператорський двір.

Фото: photo.qip.ru/users/sculptor

Острів Хайнань і термальні джерела

Термальні джерела — це родзинка острова Хайнань. Їх тут незліченна кількість — на узбережжях, у горах, тропічному лісі, недалеко від міст, з різною температурою води та різним хімічним складом. Найгарячішим по праву є джерело Гуантань з температурою 70 — 90°С, до якого можна потрапити, пливучи річкою Ваньцюань (десять тисяч джерел).

Радонові і калієво-натрієві джерела температурою від 45 до 65°С розташовані в долині Сінлун серед тропічних заростей. Є тут термальні джерела на будь-який смак: великі й маленькі, глибокі, дерев'яні, з майданчиками для дітей, гірками та фонтанами. Численні SPA-курорти, що оточують долину, пропонують найрізноманітніші послуги: китайський масаж, гарячі компреси з трав, зелений чай, магнітні палички... У цьому місці на острові Хайнань людно цілий рік, тому протягом усього року тут літо.

Чудовим є джерело Нантянь з термальною лікувальною водою, що містить фтор, кремінну кислоту і радон. До комплексу цього джерела входять багато великих і маленьких басейнів з пелюстками троянд, з кокосовою водою, з кавою, чаєм, басейн з крижаною водою, в який приємно пірнути після гарячої води, два великих басейни з прісною водою, і найцікавіше ― водоймища з великими і маленькими рибками, які роблять пілінг.

 

острів Хайнань 7

На острові Хайнань описано 609 видів метеликів.

Фото: photo.qip.ru/users/sculptor

Долина Метеликів

Долина Метеликів розташована у наймальовничішій бухті Ялуньвань (Дракон Азії). Це унікальний парк-заповідник близько 1,5 га, що являє собою невелику ущелину з ділянкою збереженого тропічного лісу та гірською річкою. Прогулюючись гірськими стежинками, можна помилуватися метеликами всіх видів: від непоказних сірих до яскравих, від маленьких до величезних, ніби птахів.

У сезон незліченна кількість цих створінь перетворює місцевість у кольоровий килим. Проте взимку метелики також крутяться у полі зору. Деякі з них залюбки позують перед фотокамерами.

 

острів Хайнань 8

Деякі метелики на острові Хайнань залюбки позують перед фотокамерами.

Фото: photo.qip.ru/users/sculptor

Парк «Олень, що озирнувся»

Живописними краєвидами, які відкриваються з вершини гори, що неподалік міста Санья, приваблює розташований на ній парк «Олень, що оглянувся», пов'язаний з давньою легендою, яку вам залюбки розповість кожен житель Хайнаню.

«Колись давним-давно…» — так починається давня казка про мисливця, який полював на оленя на острові Хайнань. Мисливець мусив здолати 99 гір, перетнути 99 річок, переслідуючи спритного звіра. Зрештою мисливець наздогнав здобич на високій кручі, яка різко обривалася, відкриваючи краєвид на півострів Лухуейтоу. Та тільки-но олень оглянувся і побачив мисливця, що впевнено наближався до нього, він одразу ж перекинувся на милу дівчину.

Як і у всіх казках, пара одружилася і жила щасливо багато років на вкритому лісами та горами острові Китаю.

Незважаючи на те, що це тільки чарівна казка, 550 тисяч жителів м. Санья, знову і знову переповідають її як реальність, тільки-но кинуть на пагорб погляд. На вершині Лухуейтоу (що означає «Олень, що озирнувся») розташована 12-ти метрова скульптура мисливця, оленя і милої дівчини. 

Даоський парк «Небесні гроти» на острові Хайнань

Даоський храмовий комплекс простягнувся на південному заході гори Наньшань до мальовничого морського берега за 35 км на захід від міста Санья. Тут стоїть один із найдавніших храмів Китаю, заснований ще в епоху правління імператорської династії Сун у 1247 році.

Унікальність парку додає сосна dracaena cambodiana — реліктове дерево віком близько 6000 років. Тут налічують близько 30 000 цих реліктових дерев.

Також у парку Дун Тянь (китайська назва) є храм, збудований на честь південного дракона — згідно з даоським віруванням, одного з чотирьох правителів світу. Багато рибалок на острові Хайнань здавна приходили сюди вклонитися володареві водної стихії та попрохати удачі у рибальській справі.

Назва «Небесні гроти» парку дала печера під гігантським каменем. Самі китайці називають це місце «Чудесами моря і гір», а також «Щасливе місце, де живуть боги»!

 

острів Хайнань 10

Статуя богині милосердя Гуаньінь (140 кг) із чистого золота та дорогоцінного каміння.

Фото: photo.qip.ru/users/sculptor 

острів Хайнань 9

Острів Хайнань.

Фото: allmoldova.com

Центр буддизму «Наньшань»

Гори Наньшань розкинулися на південному березі острова Хайнань. Саме сюди, за переказами, під час бурі пристали проповідники, що пливли до Японії. Ними і був заснований перший монастир у 753 р.

Туркомплекс «Наньшань» — це ландшафтний парк з буддійськими храмами та пам’ятками буддійської культури, що простягнувся на 600 га. Він відкривається величними воротами «Бу Ар Фо Мен» («Одне вчення, немає іншого»).

На галявині дванадцяти Архатів, стоять золотаві статуї цих просвітлених, що символізують 12 місяців у році, охоронців неба та землі.

У 2005 році на рукотворному острові, з'єднаному з берегом дамбою, завершилося будівництво храму Гуаньінь — богині милосердя, що рятує людей від усіляких бід. За легендою, підіймаючись у небо, Гуаньінь зупинилася на півдорозі, щоб благання світу могли долинути до її вух.

Відомою на весь світ є пагода із Золотою статуєю богині Гуаньінь, прикрашена дорогоцінними каменями. Стоїть вона на квітці лотоса з білого нефриту. Її повна вага 140 кг! У кожному образі Гуаньінь друга її рука завжди вільна і протягнута до людей.

 

острів Хайнань 11

Над самим храмом на острові Хайнань височіє 108 метрова бронзова статуя триликої Гуаньінь.

Фото: photo.qip.ru/users/sculptor

Парк «Край світу»

Це мальовниче місце з високими, вкритими тропічним лісом горами та прозорим морем, на піщаному березі якого височіють кам'яні брили. Напівзанурені у воду, вони відтіняють небесну блакить. Кожен камінь має свою назву: «Енергетичний камінь», «Камінь багатства», «Лабіринт для закоханих», камінь «Край Світу».

У красивій легенді Сонце та Місяць якось зіштовхнулися та розбилися на безліч шматочків, які впали в море на краю світу.

Ще є два камені, що стоять поряд. Їх називають «Розбите серце». За легендою, двоє закоханих за життя не змогли поєднати свої серця, тому після смерті стали каменями… Так вони навіки разом.

Щорічно сотні закоханих приїжджають на острів Хайнань з усіх усюд на свято весіль, щоб поєднати серця.

 

острів Хайнань 12

Острів Хайнань — улюблене місце фото сесій наречених.

Фото: reia1/foto.rambler.ru

Кокосовий острів через свою красу дістав ряд поетичних назв: Наньцзі (Крайній Південь), Наньтянь (Південне небо), Хайвай (Країна за морем), також його називають земним раєм.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...