• Китайський Новий рік настав під знаком дракона

  • Понеділок, 23 січня 2012 року

Сьогодні настав китайський Новий рік. Металевого кролика в цьому році змінить водяний дракон, улюблена в Піднебесній міфічна тварина.

Зі стародавніх часів зовнішність дракона в Китаї описували як божественного звіра з тілом, як у змії, лускою як у коропа, головою як у верблюда, рогами як в оленя, очима як у примари, кігтями як в орла, лапами як у тигра, вухами як у корови.

Усі дракони, зображені в храмах і палацах, на картинах і в книгах, або відтворені у скульптурах, у всі історичні часи мали схожий вигляд.

Поміж усіх звірів китайського гороскопа тільки дракон не існує в реальному світі. Чому стародавні китайці відтворювали цю фантастичну істоту з такими характеристиками?

Одна з версій — можливо, дракон є реальною істотою. Згідно з історичними записами Піднебесної, дракон існував на Землі у певні періоди часу. Однак дракон не з’являвся всюди.

У Китаї існує багато легенд про драконів. Із записів відомо, що пращури легендарного першого правителя Китаю Фу Сі мали образ дракона. А сам він мав тіло напівлюдини-напівдракона.

Легенди також стверджували, що божественні дракони можуть з’явитися на небі в день народження та смерті Жовтого Імператора, імператора Яо, імператора Шуня і Великого Юя (також перші міфічні правителі Піднебесної). Таким чином, східний дракон є втіленням мудрості імператорів. Приблизно у 2598 році до н.е. Жовтий Імператор у супроводі понад 70 радників піднявся на небо, осідлавши жовтого дракона, якого надіслали йому боги.

Чимало легенд розказують про магічну силу східних драконів, які допомогли Нюйві* та деяким імператорам Піднебесної подолати ворогів під час війни. Дракон — це божественна тварина, якою керує людиноподібне божество.

Коли дракон з’являвся на небі, люди припускали, що трапиться щось важливе, або розцінювали це явище як передвісник щасливої долі.

*Нюйва — сестра Фу Сі. Вона зображувалася з головою й руками людини і з тілом змії. За легендою, Нюйва колись врятувала Землю від кінця світу, коли з’явився небесний вогонь і потоп. Давні міфи також розповідають, що саме богиня Нюйва створила людей із глини, давши початок існуванню людства. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...