• «Дев'ять коментарів» змінили Китай — активіст

  • Понеділок, 26 грудня 2011 року

46-річний Ху Цзюнь із Сіньцзян-Уйгурського автономного району — інвалід, який на сайті «China blog» веде сторінку на тему прав людини. Він поділився своїми враженнями про серію статей під назвою «Дев'ять коментарів про комуністичну партію», які в 2004 році були опубліковані Великої Епохою і викликали значні потрясіння в китайському суспільстві.«Мені здається, що за всю історію свого існування компартія Китаю приносила людям самі страждання», — каже Ху.

Ху говорить зі свого досвіду. Він втратив обидві ноги під час аварії на вугільній шахті, куди його відправили незаконно без суду і слідства, за злочин якого він не скоював.

19 років тому Ху працював менеджером закупівель в одній компанії. Якось у його начальника стався конфлікт з клієнтом. Оскільки Ху не заступився за свого боса, той розлютився і звинуватив його в шахрайстві. Внаслідок цього Ху без суду і слідства посадили на два роки до в'язниці — з 1992 по 1994 рр.

Таким чином, Ху став працювати на шахті. За 7 місяців до звільнення трапився нещасний випадок, де він сильно постраждав — йому ампутували ноги. Зараз Ху пересувається за допомогою інвалідного візка. Оскільки він стурбований майбутнім своєї країни, то, незважаючи на своє тяжке становище, щодня багато часу проводить за комп'ютером — допомагає китайським активістам.

Ху погодився дати інтерв'ю Великій Епосі у день сьомої річниці з дня публікації серії статей «Дев'ять коментарів» у 2004 році. Через сім років потому, як «Коментарі» побачили світ, 19 листопада цього року вже більше 108 млн китайців написало заяву про вихід із компартії Китаю (КПК) та її молодіжних організацій.

«Мені здається, що за всю історію свого існування компартія Китаю приносила людям самі страждання. Однак мало хто писав про її історію під таким кутом. Читаючи „Дев'ять коментарів“ після мого звільнення з в'язниці, я відчув, що вони дійсно описують природу КПК, а також показують, як вона піддає людей тортурам і заподіює лихо китайському народові. Я дуже здивувався і захопився, [читаючи про це]», — говорить він.

Ху розповідає, що протягом всієї історії КПК знущалась над людьми і ставилася до народу байдуже. Він уважає, що «Дев'ять коментарів» пропагують цінність людського життя, а також допомагають китайцям очистити себе від «злої» природи компартії.

«Вони [Дев'ять коментарів] відроджують у китайців гуманність і захищають їх від морального занепаду. Вони дуже зворушують серце», — пояснює він.

Ху зазначає, що останнім часом пропаганда КПК так і не змінилася. Вона поділяє китайців на кілька «ворожих» категорій: анти-китайські сили, контрреволюціонери, студенти періоду бійні на площі Тяньаньмень у 1989 році, послідовники духовної практики Фалуньгун, правозахисники та ін.

«Той, хто співчуває іншим, в очах компартії є ворогом», — додає він.

«Якщо ті, хто неохоче підкоряється КПК, зможуть приборкати свій страх перед нею, то під час читання "Дев'яти коментарів" у їхніх серцях прокинеться людяність. Чим більше людей прочитає "Дев'ять коментарів" і "прокинеться", тим більше людей зможуть звільнитися від контролю компартії Китаю. Це важливо для мирного переходу до демократії в Китаї», — пояснює Ху.

Ху каже, що цей процес вимагає стійкості і терпіння. Говорячи про стійкість, він ставить у приклад послідовників Фалуньгун, які з 1999 року зазнають незаконного переслідування з боку правлячого режиму за їхні моральні переконання.

«Розповсюдження „Дев'ятьох коментарів“ і заклик людей до виходу з компартії — це процес, який вимагає постійного докладати величезні зусилля. Однак із часом ці зусилля утворюють величезну силу, яка відіграє велику роль у трансформації китайського суспільства, а також зможуть зменшити кровопролиття. Деяким літнім послідовникам Фалуньгун уже за 60 чи 70 років, але вони й далі безперервно працюють над цим. Я дуже зворушений [їхніми зусиллями]; молодим має бути соромно», — розповідає він.

Ху каже, що коли ми крок за кроком робимо щось, ми часто думаємо, що все це марно. Однак ефект збільшується з часом, і в потрібний момент величезна сила, що наростає як сніжна куля, потрясе людей, впевнений він.

«Після того, як усі „пробудяться“, станеться величезний резонанс, і наші серця наповняться міццю. Все це буде поширюватися, а також перетвориться на силу, яка знищить КПК. Ось такий ефект від „Дев'ять коментарів“», — упевнений Ху.

Ху Цзюнь порівнює цей процес із картиною знаменитого художника-дисидента: «Це схоже на картину художника Ай Вейвея. Кожен із нас схожий на одну насінину соняшника. Але якщо зібрати разом 100 мільйонів таких насінин, то це буде приголомшливо».

Ху вважає, що коли люди зрозуміють цінність кожного індивідуального життя, їхнє ставлення до самого життя зміниться.

«„Дев'ять коментарів“ допомагають людям ясно зрозуміти історію репресій, організованих КПК із метою знищення людей. Тепер [завдяки цій книзі] люди здатні досліджувати колишні події і замислюватися про минуле, нинішнє і майбутнє», — каже Ху.

Ло Я. Велика Епоха (The Epoch Times)

Оригінал англійською: The Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...