• Китайський режим вимагає $2 млн від Ай Вейвея

  • Понеділок, 7 листопада 2011 року
Китайський режим призначив відомому художнику Ай Вейвею у 15 денний строк сплатити податків на суму понад $2 млн. Про це нещодавно повідомили китайські ЗМІ з посиланням на слова художника.

Ай Вейвей розповів журналістам, що чиновники не вказали, на чому конкретно базується така їхня вимога.

«Якщо вони дійсно хочуть якимось чином довести, що я „погана людина“, чому вони не можуть зробити це відкрито, щоб їхні наміри були очевидні?», — сказав пан Вейвей у інтерв’ю Бі-Бі-Сі.

На початку цього року спецслужби китайського режиму заарештували художника і помістили в секретне місце, де утримували близько трьох місяців, звинувачуючи у скоєнні економічних злочинів. Правозахисні організації, лідери західних держав та інші художники вимагали звільнення Ай Вейвея.

Пан Вейвей заявив, що його затримали тому, що він виступив проти режиму компартії Китаю, яка має довгу історію придушення дисидентства. Художник також зазначив, що ухилення від сплати податків китайський режим сфабрикував.

«Питання щодо сплати податків повинна вирішувати податкова інспекція, а не міліція, — зазначив Ай Вейвей у інтерв’ю Associated Press. — Для того, щоб з’ясувати питання сплати податків, міліція не мала права затримувати мене і тримати невідомо де протягом 81 дня».

Оригінал англійською: The Epoch Times

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...